Ekonomi

100 bin TL altına sıfır araba almak artık mümkün mü? Çinli firma Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor!

Kaynaklardan edinilen duyumlara göre yeni dönemde otomotiv piyasası bir hayli hareketli geçecek. Geçtiğimiz yıl sonunda doların yükselişi yeni yıl ile birlikte belirlenen enflasyon rakamları ile sıfır otomobil fiyatlarında artış gitgide artmaya devam etti. Fiyatlarda ki bu yükselme ile birlikte yeni bir otomobil alabilmek mümkün olmamaya başladı.

Piyasalardaki durgunluk aşağı yönlü bir ilerleyişi beraberinde getirirken otomobil sahibi olabilmek hayal olmaya başladı. Çin'de 4. büyük otomotiv firması olan Changan Türkiye üzerine gerçekleştireceği hamle ile alım gücünü yükseltecek. Şu anda büyük Asya pazarı ile Suzuki, Hafei ve Mazda markalarını üreterek işbirliklerine devam ediyor.

Sıfır Otomobil Alım Gücü Artacak

Açıklanan yeni habere göre Çin'in en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Changan Türkiye'deki otomobil sektörüne katılarak yeni bir dönemi başlatılacağının ilk sinyalleri verildi.  Her ailenin bütçesine uygun olarak araç satın alımını yapılabileceği günler kapıda gözüküyor.

100.000 TL altında araç satın alımını mümkün hale gelecek. Üretimi yapılacak araçlar içerisinde ticari olarak kullanılabilir modeller ile birlikte binek tipi otomobil modelleri de yer alacak.

Çin’in Hedefinde Türkiye’de Var

Ticaret piyasasında önemli bir yeri bulunan Çin pazarında geniş bir işlem hacmi bulunan Changan firması şu anda Asya kıtasında önemli oranda otomobil üretimi yapıyor. İşbirliklerine bakıldığında oldukça geniş bir platformda üretimine devam ettirdiği ve hedefinde Avrupa ülkelerinin de olduğu duyuruldu.

Türkiye'ye yönelik bu hamle ile oldukça ucuz araçlar artık piyasalarda yerini alacak. Bu konu üzerine ne tip araçların üretme çıkacağı da merak edilen sorular arasında. Pek çok kişinin heyecanla beklediği bu proje yürürlüğe girerse ve Çin'de 4. büyük otomotiv firması olan Changan Türkiye'de yeni bir tesis kurarsa ucuz otomobile erişim daha kolay hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.