Para Piyasaları

12 Eylül 2022 altın piyasasında son durum: Gram altın ne kadar oldu? Ons altın geriledi mi? Çeyrek altın, yarım altın…

Yeni güne hareketli başlayan döviz kurlarından sonra yakın takibe alınan altın piyasası, haftanın ilk gününe dalgalı hareketler ile başladı. Gram altın ve ons altın yeni haftanın ilk gününde gerileme kaydederken çeyrek altın değer kazandı.

12 EYLÜL 2022 GÜNCEL GRAM ALTIN FİYATLARI

Son dönemlerde agresif bir çıkış içerisinde olan ve yükseliş hızını yeni haftanın ilk gününde de korumaya devam eden dolar kuru, gözlerin altın fiyatlarına çevrilmesine sebep oldu. Dolar kurunun ani çıkışından etkilenip etkilenmediği merak edilen altın türlerinin başında gelen gram altın, yakın takibe alındı.

Dolar kurunun 18,24 TL seviyelerinden işlem görmeye başladığı şu günlerde kurdan tersi yönde etkilenerek gerileme kaydeden ve bin TL’lik kritik seviyenin altına kadar düşen gram altın, potansiyel yatırımcısını bir anda heyecanlandırdı. Ancak düşüşü kısa süren ve bir gün sonra oklarını tekrar yukarı yöne çevirerek bin TL’nin üzerinden işlem gören gram altın, bu tavrı ile kafaların karışmasına sebep oldu.

Son dönemlerde bir düşüp bir yükselen bu sebep ile de yatırım yapılıp yapılmaması konusunda nasıl davranılması gerektiği tam olarak bilinemeyen gram altın, geçtiğimiz haftanın son işlem gününü bin TL’nin üzerinden kapattı. Yeni haftanın ilk işlem gününe aşağı yönlü hareketler ile başlayan gram altın, 12 Eylül Pazartesi saat 09:00 itibari ile şu seviyelerde işlem görüyor:

  • Gram altın alış: 1.004,82 TL
  • Gram altın satış: 1.004,98 TL

12 EYLÜL 2022 GÜNCEL ONS ALTIN FİYATLARI

Dolar kurunda yaşanan ani çıkıştan sonra hem yurtiçinde hem de küresel bazda yakından takip edilen ons altın, son dönemlerde dalgalı hareketler sergilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yükseliş trendini başlatan dolar kuru karşısında 1.700 dolarlık seviyenin altına kadar gerileyerek herkesi şaşkına çeviren ons altın, sonrasında oklarını yukarı yöne çevirdi ve yükselmeye başladı. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününü bin 715 dolar seviyelerinden kapatan ons altın, yeni haftanın ilk gününe aşağı yönlü hareketler ile başladı. 12 Eylül Pazartesi saat 09:02 itibari ile güncel ons altın alış- satış seviyeleri şu şekilde:

  • Ons altın alış: 1.713,18 dolar
  • Ons altın satış: 1.717,50 dolar

12 EYLÜL 2022 ALTIN FİYATLARI

Dolar kurunun sert yükselişinden etkilenen gram altın ve ons altın, diğer altın türlerini de direkt olarak etkiledi. Dolar kurunun yükselmeye başladığı ilk günlerde oklarını aşağı yöne çeviren altın fiyatları, geçtiğimiz haftanın son günlerine doğru yükselmeye başladı.

Yeni haftanın ilk gününe hareketli başlayan çeyrek altın, yarım altın ve Cumhuriyet altını, 12 Eylül Pazartesi saat 09:03 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Çeyrek altın alış- satış: 1.650 TL- 1.672 TL
  • Yarım altın alış- satış: 3.289 TL- 3.342 TL
  • Cumhuriyet altını alış- satış: 6.579 TL- 6.670 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.