Ekonomi

12 Mayıs 2022 Tacirler Yatırım model hisse portföyü: Teknik analiz bazlı yükseliş beklenen AKSA, ENKAI, KRDMD ve SISE hisse önerileri!

Tacirler Yatırım 12 Mayıs 2022 tarihli teknik analiz bültenini yayımladı! Bugün tarihli aracı kuruluş hisse önerileri listesinin paylaşıldığı bültende AKSA, ENKAI, KRDMD ve SISE hisse senetlerine yer verildi. Borsa yorumlarının da aktarıldığı bültende öne çıkan detayları sizler için derledik.

12 MAYIS 2022 BORSA YORUMLARI

Dün sabah pozitif açılış gerçekleştiren BIST00 endeksi, seans kapanışına yakın geri çekilme hareketiyle günü yüzde 1,45 düşüşle 2.453,94 puan seviyesinden kapattı. Dün endekste en yüksek 2.500,89, en düşük 2.428,75 puan seviyesi görülürken, toplamda 40,8 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti.

ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), nisanda aylık yüzde 0,3 ve yıllık yüzde 8,3 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde yükseliş gösterirken, dün ABD borsaları da satıcılı yönde seyir izledi. Endeks ise, gün içi 2.450 – 2.470 bant aralığındaki hareketinde 10 günlük hareketli ortalamasından destek almaya devam ediyor.

Bugün olası yukarı yönlü hareketlerde Tacirler Yatırım ilk olarak 2.470 direnç seviyesini ve ardından 2.500 direnç seviyesini takip edecek. Bugün olası aşağı yönlü hareketlerde ise 2.430 puan ilk destek noktası olarak paylaşılırken, kuruluşun ana destek noktası 2.400 puan seviyesi.

12 MAYIS 2022 TACİRLER YATIRIM GÜNLÜK HİSSE ÖNERİLERİ

Tacirler Yatırım hisse portföy önerilerinde bugün AKSA, ENKAI, KRDMD ve SISE yer aldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.