Gündem

15 Temmuz Cuma Günü Resmi Tatil mi? Kamu Kurum ve Kuruluşları Hizmet Verecek mi? 15 Temmuz 2022 Bankalar Açık mı?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü olarak ilan edilmişti. Resmi kurumlar için tatil ilan edilen 15 Temmuz günü bankalar işlem yapmaya devam edecek mi? 15 Temmuz Cuma günü hangi bankalar açık olacak merak edilmeye başlandı.

15 Temmuz Cuma Günü Bankalar Açık mı?

Bankalar resmi tatil günlerinde çalışmasına ara veriyor. Bu nedenle 15 Temmuz günü bankalar resmi tatil nedeniyle kapalı olacak. Hafta içi mesai saatleri içinde çalışma şeklini benimsemiş olan bankalar 15 Temmuz Cuma gününe denk gelse de resmi tatil nedeniyle kapalı olacak.

Bankaların Uygulamaları Kullanılabilir mi?

Bankalar üzerinden acil işlem yapma ihtiyacı bulunanlar bankacılık uygulamalarını kullanmaya devam edebilecek. 7/24 hizmet sunan banka uygulamalari üzerinden Havale, EFT işlemleri FAST ile hızlı bir şekilde sağlanabilecek.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

15 Temmuz Günü Bankalar ile Para Transferi Nasıl Yapılabilir?

15 Temmuz Cuma günü kapalı olacak bankalar hafta sonu da işlem sunmayacak. 18 Temmuz Pazartesi günü itibariyle tüm devlet ve özel bankalar yeniden işlem yapmaya başlayacak. Bankaları FAST özelliği ile sınırlandırılmış limit kullanımı dahilinde para transferi yapılabilecek. Her ne kadar bankalar açık olmasada para yatırma ve çekme işlemi fiziki olarak banka ATM’leri ile gerçekleştirilmeye devam edecek.

FAST İle Para Transfer Tutarı Ne Kadar Oldu?

İlk kez 2021 yılında hayatımızı giren FAST uygulaması hızlı para transferini kolaylaştırdı. Bankaların yükünü hafifleten bu uygulama pek çok kişiye zaman kazandırdı. Günluk olarka kullanılabilen FAST limiti 2 bin TL olarak belirlenmişti. TCMB’nin kararıyla 21 Şubat 2022 tarihi itibariyle güncel FAST limiti 5 bin TL’ye yükseltildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.