Para Piyasaları

20 Eylül 2022 güncel altın fiyatları: Gram altın, çeyrek altın ve ons altın yükselmeye başladı! Yarım altın ne kadar oldu?

Yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başlayan altın piyasası, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor.

20 EYLÜL 2022 GÜNCEL GRAM ALTIN FİYATLARI

Bir süredir yükselişte olan dolar kuru, diğer döviz kurlarının yanı sıra altın fiyatlarını da direkt olarak etkiledi. Geçtiğimiz haftalarda doların sergilemiş olduğu agresif çıkış sonrasında gram altın fiyatlarında sert bir gerileme yaşandı. Gerilemenin ardından haftalar sonra ilk kez bin TL’lik kritik seviyenin altına düşen gram altın, potansiyel yatırımcılar tarafından yakın takibe alındı.

Dolar kurunun hareketliliğine bağlı olarak bir yükselip bir düşmeye devam eden gram altın, geçtiğimiz haftanın başında kısa bir toparlanma süreci yaşayarak bin TL’nin üzerine çıktı. Ancak iki günlük yukarı yönlü hareketlerin ardından açıklanan ABD enflasyonu, tekrar gerileme kaydedilmesine sebep oldu.

Hafta sonuna kadar düşüşte olmaya devam eden gram altın, cumartesi günü itibari ile yükselmeye başladı. Yeni haftaya da düşüş ile başlayan gram altın, dün bu saatlerde 980,08 TL alış 980,28 TL satış seviyelerinden işlem gördü. Yeni güne yine hareketli başlayan gram altın, 20 Eylül 2022 saat 10:51 itibari ile şu seviyeler ile duyuruldu:

  • Gram altın alış: 984,55 TL
  • Gram altın satış: 984,67 TL

20 EYLÜL 2022 GÜNCEL ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Bir süredir dolar kurunun yukarı yönlü hareketleri sebebi ile dalgalı hareketler sergileyen gram altından etkilenen çeyrek altın, bir yükselip bir düşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın başında toparlanmaya başlayan ancak toparlanma sürecinin başlamasından iki gün sonra açıklanan ABD enflasyonu karşısında tekrar düşüşe geçen çeyrek altın, bu hareketleri ile yatırımcıların ve potansiyel yatırımcıların kafalarını karıştırmaya devam ediyor.

Yeni haftanın ilk gününe düşüş ile başlayan çeyrek altın dün bu saatlerde 1.625 TL alış 1.648 TL satış seviyelerinden işlem gördü. Yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başlayan çeyrek altın, 20 Eylül 2022 saat 10:54 itibari ile şu seviyelerden işlem görmeye devam ediyor:

  • Çeyrek altın alış: 1.634 TL
  • Çeyrek altın satış: 1.652 TL

20 EYLÜL 2022 ALTIN FİYATLARI

Dolar kurunda gözlenen yukarı yönlü hareketlerden sonra sert gerileyen ancak bugün itibari ile oklarını yukarı yöne çeviren altın türleri, 20 Eylül 2022 saat 10:55 itibari ile şu seviyelerden işlem görmeye devam ediyor:

  • Ons altın alış- satış: 1.672,74 dolar- 1.672,93 dolar
  • Yarım altın alış- satış: 3.259 TL- 3.303 TL
  • Cumhuriyet altını alış- satış: 6.519 TL- 6.586 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.