Bankacılık

200 bin TL konut kredisinde 48 ay vadede Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası ne kadar faiz uyguluyor?

Yatırımını evden yana kullanmak isteyen ve kira ödemek yerine artık kendi evinin sahibi olmak isteyen vatandaşlar, bankaların sunduğu konut kredilerini araştırmaya devam ediyor. Bankalar tarafından sunulan konut kredilerinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Ekim ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında aldığı faiz indirimi kararı sonrasında faiz indirimleri uygulanmaya başlamıştı.

Kasım ayında birçok bankanın konut kredilerinde faiz oranlarını güncellemesi ile birlikte, gözler konut kredilerinde kamu bankalarına çevrildi. Kamu bankaları konut kredilerinde faiz oranları ve geri ödeme tabloları…

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Bir kamu bankası olan ve uygun faiz imkanları sunan Ziraat Bankası’nda konut kredisinde de uygun faiz imkanları sağlanıyor. Ziraat Bankası 200 bin TL konut kredisinde 48 ay vadede %1,29 faiz oranı uyguluyor ve bununla birlikte bu kredide aylık taksit ödemesi 5 bin 615 TL olarak hesaplanıyor.  Toplamda 1.832 TL diğer masraflarla birlikte toplam geri ödeme ise 271 bin 349 TL olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank’ta ise Sarı Panjur Konut Kredisi kampanyasında %1,29 faiz oranı uygulanıyor. Vakıfbank’ta 200 bin TL konut kredisinde 48 ay vadede uygulanan %1,29 faiz oranı ile birlikte aylık taksit ödemesi 5 bin 615 TL olarak hesaplanıyor. Toplamda 2 bin 100 TL diğer masraflar da dahil olmak üzere toplam ödeme tablosu ise 271 bin 616 TL olarak hesaplanıyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Bir özel banka olarak Yapı Kredi bankasında ise 200 bin TL konut kredisinde %2,11 faiz oranı uygulanıyor. 200 bin TL kredide ve 48 ay vadede %2,11 faiz oranı ile birlikte, toplamda 2 bin 145 TL diğer masraflar ile birlikte toplam geri ödeme tablosu ise 322 bin 169 TL olarak hesaplanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.