Gündem

2022 Kamuya Personel Alımı Ne Zaman Başlıyor? İŞKUR’dan Yeni Kamuya Personel Alım İlanı Geldi!

2022 yılı kamu personel alımlarına ilişkin araştırmalar devam ediyor. İş arayan vatandaşlar, kamu personel alımlarının 2022 yılı için ne zaman yapılacağını merakla araştırmaya devam ederken, kamu personel alımlarına dair İŞKUR Kamu Kurum Dışı işçi alım ilamları üzerinden yeni ilanlar yayımlandı. İŞKUR tarafından yapılan yeni personel alım duyurusunda alım yapılacak alanda aranan şartlar da belli oldu. İlanda yer alan bilgilere göre söz konusu personel alımı için 20 – 55 yaş arası personel aranıyor. İşte söz konusu personel alım ilanında detaylar…

İŞKUR Yeni İlanı Duyurdu

Kamu personel alım ilanları araştırılmaya devam ederken, İŞKUR Kamu Kurum Dışı işçi alımı ilanları üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayımladı. Söz konusu ilana göre kamuya 20 – 55 yaş aralığında çalışacak işçiler alınacak. İŞKUR tarafından duyurulan ilanda, personel alımına dair detaylar da belli oldu. Şartları karşılayan ve başvuruda bulunan vatandaşlar, hak kazanmaları halinde belirtilen kurumda çalışmaya başlayabilecek.

Hangi Kurum Alım Yapacak?

Hangi Kurum Alım Yapacak?

Kamu personel alımı 2022 ilanlarına dair devam eden araştırmalarda İŞKUR’un ilanı gündeme geldi. Söz konusu ilana göre Tokat İl Özel İdaresi’ne yapılacak olan personel alımı için gereken şartları karşılayanlar başvuruda bulunabilecek. Yayınlanan söz konusu ilana göre asfalt yama işinde çalışacak personel alımı yapılacak. Söz konusu iş için başvurular 20 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 24 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Mevsimlik geçici işçi olarak yapılacak olan alımlar için şartlar da belli oldu.

Personel Alımında Aranan Şartlar

Tokat İl Özel İdaresi tarafından yapılacak asfalt yama işçisi alımlarında aranan şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından yoksun olmamak,
  • Tokat / Turhal’da ikamet ediyor olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık, malullük vb. aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.