Gündem

2022 kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları belli mi?

Son dönemde giderek artan enflasyon ile birlikte vatandaşlar geçim derdine düştü. Çarşı ve pazarda hemen hemen her ürünün fiyatına zam gelirken, vatandaşlar şimdiden Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı. Kurbanlık fiyatlarını merak edenler internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. 2022 yılında kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? 2022 büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları belli oldu mu?

2022 Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Enflasyonun hızla arttığı bu dönemde vatandaşlar gıda harcamalarını hesaplamaya devam ediyor. Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesinde de kurbanlık hazırlıkları ve bütçe planlamaları başladı. Peki 2022 yılında kurbanlık fiyatları ne kadar olacak? İnternet üzerinden arama yapan vatandaşlar büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarını merak ediyor. Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık fiyatları geçen yıllarda olduğu gibi şehirlere göre değişiklik gösteriyor.

Büyükşehirlerde 2022 Kurbanlık Fiyatları

Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde kurbanlık pazarları kurulmaya ve kurbanlıklar satılmaya başlandı. Erken hareket ederek kurbanlıkları daha uygun fiyatlarla satın almak isteyenler güncel fiyatları araştırıyor. İstanbul’da 2022 yılında kurbanlık fiyatları küçükbaş hayvanlarda 2 bin ila 4 bin TL arasında değişiyor. Büyükbaş kurbanlıklar ise 12 bin TL’den başlayıp 19 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Ankara ve İzmir’de kurbanlık fiyatları birbirine yakın görülüyor. Bu şehirlerde küçükbaş kurbanlık fiyatları bin 700 TL’den başlayıp 3 bin TL’ye kadar çıkıyor. Büyükbaş kurbanlıklar Ankara ve İzmir gibi şehirlerde 10 – 14 bin TL arasına satılmaya başlandı. Vatandaşlar erken sipariş verme avantajını kullanarak 2022 yılında kurbanlıkları daha ekonomik fiyatlarla satın almanın yollarını araştırıyor. Bursa ve Antalya gibi şehirlerde küçükbaş kurbanlık fiyatları bin 500 TL’den başlayıp 2 bin 500 TL’ye kadar çıkarken büyükbaş hayvanlarda 10-13 bin TL fiyatlarda pazarlık yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir