Para Piyasaları

22 Ağustos 2022 döviz kurlarında son durum: Euro kaç TL Döviz kaç lira oldu? Sterlin kuru yükseldi mi?

Yeni güne hareketli başlayan döviz kurları, arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya başladı. Vatandaşlar euro, sterlin ve dolar kurlarının güncel fiyatlarını merak ediyorlar.

22 AĞUSTOS 2022 GÜNCEL DÖVİZ KURU FİYATLARI

Bir süredir yüksek seviyelerden işlem gören dolar kuru, geçtiğimiz yılın aralık ayında 18 TL seviyesine kadar yükselerek kendi rekorunu kırmıştı. Merkez Bankası tarafından yapılan müdahalelerin yetersiz kalması sonrasında devreye giren hükümet yetkilileri yeni bir ekonomik model geliştirildiğini ve Türk Lirası’nın değer kaybı yaşamaması için bu ekonomik modele yatırım yapılması gerektiğini bildirmişlerdi.

Hükümet yetkilileri tarafından yapılan yeni model çağrısının ardından bir gecede sert gerileyen dolar kuru, 11 TL seviyesine kadar düşmüştü. Ancak yeni yıla girilmesi ile birlikte tekrar hareketlenen, FED faiz arttırımı kararlarının yanı sıra Rusya- Ukrayna savaşından da etkilenerek oklarını yukarı yöne çeviren dolar kuru, son dönemlerde hızla yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta boyunca yüksek seviyelerden işlem gören dolar kuru, son işlem gününü 18,1169 TL seviyesinden kapatarak aralık rekorunu kırdı. Yeni güne yeniden yukarı yönlü hareketler ile başlayan kur, 22 Ağustos saat 09:29 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Dolar alış: 18,1113 TL
  • Dolar satış: 18,1227 TL

22 AĞUSTOS 2022 GÜNCEL EURO KURU FİYATLARI

Dolar kuruna bağlı olarak hareketlenen ancak dolar kurundan çok daha düşük oranlarda yükseliş kaydeden euro kuru, geçtiğimiz senenin aralık ayında 20 TL seviyesine kadar yükselerek piyasaları alt üst etmişti. Uzun süredir yukarı yönlü hareketler sergileyen ancak dolar kuru kadar agresif olmayan euro kuru, son işlem gününü 18,1792 TL seviyesinden kapattı.

Haftanın ilk gününe yukarı yönlü hareketler ile başlayan euro kuru, 22 Ağustos saat 09:31 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Euro alış: 18,1700 TL
  • Euro satış: 18,1885 TL

22 AĞUSTOS 2022 GÜNCEL STERLİN KURU FİYATLARI

Kurlarda gözlenen hareketliliğe ayak uyduran ve yukarı yönlü hareketler sergileyen sterlin kuru, son işlem gününü 21,4315 TL seviyesinden kapattı. Yeni güne yine yukarı yönlü hareketler ile başlayan sterlin kuru, 22 Ağustos saat 09:32 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Sterlin alış: 21,4189 TL
  • Sterlin satış: 21,4442 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.