Gündem

25 milyon araç sahibini ilgilendiriyor! Zorunlu trafik sigortasında yeni dönem başlıyor!

Türkiye’de milyonlarca araç sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasına yeni düzenleme getirildi. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), zorunlu trafik sigortası için düzenleme yaptı. SEDDK tarafından yapılan açıklamada, kalıcı çözümler için yol haritası hazırlandığı ve bu yol haritasının da Ekim ayında kamuoyu ile paylaşılacağı duyuruldu. Zorunlu trafik sigortasında yapılan yeni düzenleme ile ne değişti, düzenleme neleri ve kimleri kapsıyor? İşte detaylar…

Milyonlarca araç sahibini doğrudan ilgilendiren zorunlu trafik sigortası kapsamında yeni bir düzenleme adımı atıldı. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Eroğlu yaptığı açıklamada “Trafik sigortasında kalıcı çözümler geliştirerek tüm paydaşlar için sürdürülebilir bir branş olmasını istiyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız yol haritamızı Ekim ayında kamuoyu ile paylaşacağız” sözlerini dile getirdi.

SEDDK KURULU BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Zorunlu trafik sigortası kapsamında atılan düzenleme adımına ilişkin olarak SEDDK yönetimi, yeni iletişim stratejisi kapsamında basın mensupları ile ilk kez bir araya geldi. Söz konusu buluşmada Sigortacılık ve Özel Emeklilik alanlarının ülke ekonomisindeki önemi vurgulandı ve “sürdürülebilir büyümeye” dikkat çekildi.

Başkan Mehmet Akif Eroğlu, ikinci başkan Davut Menteş, SEDDK kurul üyeleri Fatih Küçükcan, Mahmut Güngör, Doç. Dr. Yusuf Dinç, başkan yardımcıları ve daire başkanları, konuya ilişkin olarak basın mensupları ile bir araya geldi. Yeni yönetim, sektörlerin sağlıklı işleyişi ve gelişiminin yanı sıra ekonomiye katkısı konularında atılan çözüm adımlarından, ortak akılla iyileştirilen işbirliklerine kadar birçok başlıktaki vizyonu ve misyonu aktardı.

BAŞKAN EROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Başkan Eroğlu, yaptığı açıklamalarda henüz ikinci yılını geride bırakan kurumun en başta pandemi olmak üzere yaşanan tüm zorluklara ve olumsuzluklara rağmen, geride kalan sürede en öncelikli sorumluluğu olan kamu yararını gözeterek sektörün sağlıklı gelişimi için birçok önemli düzenlemeye imza attıklarını ve denetim görevlerini de başarılı bir şekilde yürüttüklerini söyledi.

Eroğlu açıklamasında “Kurumumuz kısa sürede sektörün tüm paydaşların referans noktası olmayı başardı. Her geçen gün güçlenen kadromuzla sektörün sağlıklı bir şekilde gelişimi için ortak akıl ve istişare ile tüm paydaşları yakından dinleyerek önemli işlere imza atacağımıza inanıyoruz. Şeffaf bir yönetim tarzını benimsediğimiz yeni dönemimizde her alanda sahada ve proaktif olacağız” sözlerini dile getirdi.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI ELE ALINDI

Zorunlu trafik sigortası kapsamında atılan ve atılacak olan düzenleme adımlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Eroğlu, 25 milyon araç sahibini ilgilendiren bu sigorta ile ilgili olarak kamuoyuna birçok haberin yansıdığını hatırlattı. Eroğlu açıklamasında “Trafik sigortası bugün dünya genelindeki hemen hemen tüm ülkelerde branşın özelliği gereği sorunlu bir alan. Fakat bizim ülkemizde bu durum biraz daha fazla kamuoyunda yer alıyor. Biliyoruz ki yapısal çözümler getirmeden primi tarifeyi konuşmaya devam ederiz” dedi.

Eroğlu, zorunlu trafik sigortası kapsamında atılan düzenleme adımlarını ve belirlenen yol haritasını da Ekim ayında kamuoyu ile paylaşacaklarını aktardı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.