Bankacılık

3, 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2020 (GÜNCEL 8 BANKA)

İleri tarihli taksit ile kredi alınanabilen bankalara vatandaşların talebi giderek artmaktadır. 2020 yılında bankalar vatandaşların taleplerine yönelik taksit ötelemeli kredi seçeneğini sürdürmeyi devam ettirmektedirler.

Ertelemeli kredi çekmek isteyen kişilerin yararlanabileceği bankalar listesi şunlardır: 

 1. Yapı Kredi Bankası
 2. Vakıflar Bankası
 3. QNB Finansbank
 4. Türkiye İş Bankası
 5. Akbank
 6. Halk Bankası
 7. TEB
 8. ING Bank

Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi’nin Özellikleri ve Aşamaları

Yapı Kredi ay ötelemeli kredi özelliği müşterilerine özel kredi paketidir.Krediyi çekebilmek için Yapı Kredi Mobil , Bireysel İnternet Şubesi üzerinden ve Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapılabilmektedir.

Kredinin özellikleri şunlardır:

 1. Kredinin alt limiti 1000 Tl üst limiti 200.000 TL’dir
 2. Kredide 90 gün öteleme seçeneği bulunup en fazla 60 aya kadar taksit uygulanmaktadır
 3. Ödemesiz dönemlerdeki faiz tutarı ilk taksite yansıtılmaktadır.
 4. Yapı Kredi müşterisi olmak gerekmektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi için Gerekli Şartlar

Ziraat Bankası ihtiyaç destek kredisi Ziraat Bankası’nın müşterilerine 6 ay geri ödemesiz sunmuş olduğu bir kredi çeşididir. İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvurmak için Ziraat Mobil veya internet bankacılığı üzerinden ya da en yakın Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapmak gerekmektedir.

Kredinin özellikleri şunlardır:

 1. Kredinin üst limiti 10.000 TL’dir.
 2. 6 ay geri ödemesiz toplamda 36 aya kadar vade seçeneğinden oluşmaktadır.
 3. Ödenmeyen aylardaki taksit tutarı ödenecek ilk aya yansıltılmadan eşit aralıklarda diğer tüm aylara bölünmek kaydıyla ödenebilmektedir.

Krediye başvurabilmek için, hane halkının gelirlerinin toplamının 5000 TL’den az olması gerekmektedir. Gelir belgesi bankaya verildiğnde banka krediyi çeken müşterinin hesabına krediyi aktarmaktadır.

Vakıfkbank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Vakıfbank’ın verdiği taksit ötelemeli kredi paketi Vakıfbank’ın sunmuş olduğu bir kredi paketidir.

Kredinin özellikleri şunlardır:

 1. Kredinin üst limiti 10.000 TL’dir.
 2. 6 ayı ödemesiz 36 ay vadeye kadar taksit yapılmaktadır.
 3. Aylık taksit tutarı eşit parçalar halinde ödenmektedir.
 4. Aylık %0,49  faiz oranıyla kredi çekilebilmektedir.

Krediye başvuru yapmanın şartı şu şekildedir. 

 1. Hane halkının gelirinin 5000 TL ve altında  olması gerekmektedir. 
 2. Hane halkından sadece bir üye bu krediye başvuru yapmak zorundadır.

QNB Finansbank 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi Nedir?

Finansbank’ın verdiği ihtiyaç kredisi Finansbank’ın sunmuş olduğu bir kredi paketidir. Bu kredi paketinin özellikleri şunlardır:

 1. Kredinin üst limiti 15.000 TL’dir.
 2. 3 ay ertelemeli 60 aya kadar vade seçenği mevcuttur.

Krediye başvurabilmek için, Finansbank müşterileri olmak gerekmektedir. Finansbank müşterileri krediye başvuramak için internet bankacılığı, cep şube ve Finansbank’ın 0850 220 8 573 numaralı Alo Kredi hattını kanallarından başvuru yapabilmektedirler.

Finanbank müşteri olmayan kişiler ise Finansbank şubelerinden ya da TC kimlik numaralarını 5030’a SMS göndererek başvuru yapabilmektedirler.

Başvuru yaptıktan sonra banka başvuruları değerlendirip onay verdikten sonra müşterilerinin hesabına kredi tutarını yatırmaktadır. Müşterisi olmayan kişilere ise banka krediyi başvuran kişiyi arayıp gerekli bilgileri verdikten sonra şubeye yönlendirmektedir.

Türkiye İş Bankası Anında Kredi Paketi Nedir?

İş Bankası anında kredi özelliği ile İş Bankası’nın müşterilerine özel hızlı kredi talep edip çekebileceği kredi paketidir. Bu kredi paketine başvuru yapmak için ilk önce İş Bankası müşterisi olmak gerekmektedir. İşCep,İnternet Şubesi veya bankamatiklerden 7/24 kredi talep edilebilmektedir.

Kredi talep adımları şunlardır:

 1. İşcep > Krediler > Anında Kredi Başvuru
 2. İnternet Şubesi > Kredilerim > Anında Kredi
 3. Bankamatik > Daha Fazlası > Anında Kredi ve Anında Ek Hesap adımlarından oluşmaktadır.

Kredinin özellikleri şunlardır:

 1. 50.000 TL’ye kadar çekme imkanı
 2. 3 ay ödemesiz 60 aya kadar vade seçeneği vardır.

Kredi paketine başvuru yaparken dikkat edilmesi önemli husus; İş Bankası’nın bankamatiklerinden krediye başvuru yapıldığında 3 ay erteleme seçeneği bulunmamaktadır. Diğer kanallar üzerinden yapılacak başvurularda(İşCep ve internet şubesi) otomatik olarak 3 ay erteleme seçeneği devreye girmektedir.

Akbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Bilgiler

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi Akbank’ın müşterilerine özel kredi seçeneği paketidir.

Müşterilerine özel bu kredinin kampanya koşulları şunlardır:

 1. 3 ay ertelemeli krediye Akbank şubelerinden,Akbank Telefon Bankacılığı ve Akbank Direkt İnternet veya Akbank Mobil üzerinden başvurulabilmektedir.
 2. 3 ay ertelemeli 60 aya kadar vade seçeneği mevcuttur.
 3. İlk ödeme olarak ödemesiz dönem sonundaki erteleme faizi uygulanarak ödenmeyen ayların taksit tutarı taksite yansıtılmaktadır.
 4. Akbank müşterisi olmayan kişiler İhtiyaç Kredisi’ne en yakın Akbank şubelerinden nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi ile birlikte,gelir belgesi,özel sektör çalışanları için SGK Hizmet Döküm Belgesi gerekmektedir.

Krediye başvurmak isteyen kişilerin çekecekleri tutara göre ödeyecekleri faiz oranları değişiklik göstermektedir.

3000 TL kredi için %1,51 faiz oranı uygulanırken 10.000 TL için %1,45 ve 15.000-50.000 TL arası kredi tutarı için %1,13 faiz oranıyla 60 aya kadar vade yapılmaktadır.

Denizbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Aşamaları Nelerdir?

Taksit ötelemeli ihtiyaç kredisi adımları öncelikle bir Denizbank kredi kartına sahip olmak gerekmektedir. Denizbank kredi kartı olan müşteriler çekmek  istedikleri kredi tutarını kredi kartı üzerinden ödemek zorundadırlar. Ödeme miktarı 12 ay olup 3 ay taksit erteleme imkanı Denizbank tarafından verilmektedir.

Bu krediye başvurabilmek aşağıdaki adımlardan bir uygunlanmalıdır. 

 1. Denizbank müşterisnin cep telefonu numarası üzerinden “ERTELE boşluk KARTIN SON 6 HANESİ Kredi Tutarı” kullanmak istediği kredi tutarını yazdıktan sonra 3280’e SMS göndermesi gerekmektedir.
 2. En yakın Denizbank ATM’si üzerinden yada 0850 222 08 00 numaralı Denizbank telefon bankacılığı üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.

Denizbank ertelemeli kredi veren bankalar arasında sunmuş olduğu bu kredi paketinin dezavantajı her zaman bu kredi paketini aktif etmemesidir.

TEB Ertelemeli İhtiyaç Kredisi için Bilinmesi Gerekenler

TEB ihtiyaç kredisi TEB’in müşterilerine özel sunmuş olduğu 3 ay geri ödemesiz bir kredi paketidir. 

Krediye başvurabilmek için TEB’in internet bankacılığı üzerinden “Hemen Başvur” butonuna tıklandıktan sonra formun doldurup gönderilmesi gerekmektedir.

Form gönderildikten sonra banka kredi başvurusu uygun bulunan müşterinin hesabına çekmek istediği kredi tutarını yansıtmaktadır. Mobil şubeden CEPTETEB ihtiyaç kredisine başvuru yapılabilmektedir.

Kredinin özellikleri şunlardır:

 1. Kredinin üst limiti 10.000 TL olup 36 aya kadar vade uygulanmaktadır.
 2. Kredinin taksiti ertelenmek istenirse TEB İnternet Şubesi’ne girerek “Kredi Detay” sayfasındaki  “Taksit Ertele” seçeneği seçilmelidir.
 3. 30 Haziran tarihine kadar 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezi üzerinden öteleme başvurusunda bulunulabilmektedir.
 4. Ötelemeler 3 ay ile sınırlandırılmıştır.

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi’nin Özellikleri Nelerdir?

Bireysel temel ihtiyaç kredi seçeneği Halkbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu kredi paketidir.

Krediye başvuru şartları şunlardır: 

 1. Krediye hane halkının gelirinin 5000 TL’nin altında olan müşteriler başvurabilmektedir.
 2. Kredi sadece temel ihtiyaçlar doğrultusunda (gıda,sağlık,elektrik,doğalgaz vb.) ayda %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz 36 aya kadar vade seçenekleri ile 10.000 TL’ye kadar çekilebilmektedir.
 3. Krediye başvurmak için krediye başvurmak isteyen kişinin Halkbank hesabının olması gerekmektedir.

Halkbank müşterileri aşağıdaki adımlardan biri üzerinden krediye başvurabilmektedirler.

 1. Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak Kredi>Bireysel Kredini Kullan>Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımından
 2. Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak Krediler>Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama>Başvurularım>Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi seçeneğinden başvurabilmektedirler.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ING ihtiyaç kredisinden hem ING Bankası müşterileri hem de müşterisi olmayan kişiler faydalanabilmektedir.

ING müşterisi olan kişiler başvuru yapmak istediklerinde şu adımlardan birisini uygulamaları gerekmektedir:  

 1. En yakın ING şubelerinden
 2. ING Mobil 
 3. ING İnternet Şubesi

ING müşterileri mobil şube ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yaparken ödeme seçenekleri bölümünden erteleme seçeneği en fazla 3 ay ertelemeli olmak şartıyla 1,2,3 veya ertelemesiz ödeme seçeneklerinden birini seçerek çekmek istedikleri kredi tutarını belirlediyip anından hesaplarına kredi tutarı banka tarafından yansıtılmaktadır.

ING müşterisi olmayan kişiler bu kredi paketine başvuru yapmabilmek için en yakın ING şubesine gidip şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce gelir belgesi, kimlik ve fotokopi bilgilerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Kredi ayda %0,79 faiz oranından 60 aya kadar 10.000 TL’ye kadar çekilebilmektedir.

ING Bankası ertelemeli kredi veren bankalar arasında hem müşterilerine hem de müşterisi olmayanlara yönelik çıkarmış olduğu bu kredi paketiyle müşterilerine kolaylıklar sağlamakta hem de yeni müşteri kazanma yolunda önemli bir adım atmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.