Bankacılık

3 özel banka sıfır faizli ihtiyaç kredilerini duyurdu

Yurtiçi ekonomi piyasalarında sert oynaklıklar devam ediyor. Döviz kurları ve altın fiyatlarındaki hızlı değer artışları vatandaşları ekonomik anlamda zorluyor. Artan enflasyon ile birlikte vatandaşlar, çözüm arayışlarına devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada görülen ve ülkemizde de şiddetli şekilde kendisini hissettiren Covid-19 vakaları ile sertleşen ekonomik sıkıntılar sonrası, bankaların ihtiyaç kredileri araştırmaları da başladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Eylül ayından itibaren politika faizinde indirimlere gitmesi ile birlikte bankalar da sundukları kredilerde indirimlere gitti. Kamu bankaları özellikle konut kredilerinde indirime giderken, üç özel banka ise ihtiyaç kredilerinde sıfır faiz imkanları sunmaya başladı.

Sıfır faizli ihtiyaç kredileri

Merkez Bankası’nın faiz indirimlerine gitmesi ile birlikte kamu bankaları konut kredilerinde faiz indirimlerine giderken Akbank, ING Bank ve N Kolay sıfır faiz ile 1.000 TL ve 5.000 TL arası sıfır faizli ihtiyaç kredilerini sunmaya başladı.

Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için Akbank ve ING Bank sıfır faiz oranları ile 5 bin TL’ye kadar nakit kredi desteği sunarken, Aktif Bank bünyesinde hizmet veren N Kolay da 1.000 TL’ye kadar faizsiz kredi sunmaya başladı.

Akbank faizsiz kredi imkanı

Bankaların uzaktan müşteri edinimi yönetimleri kapsamında başlatılmış olan bu ihtiyaç kredileri ile vatandaşlar tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Anında hesaba tanımlanan nakit desteklerinde, Akbank’ın 5 bin TL’ye kadar sunduğu ihtiyaç kredisi, 12 ay vade ve sıfır faiz ile geri ödenebiliyor. Vatandaşlar kampanyaya katılmak için Akbank Mobil ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilecek.

ING Bank ve N Kolay faizsiz kredi imkanları

ING Bank ise müşterileri adına 1.000 TL nakit iade fırsatı ile 5 bin TL sıfır faizli kredi sunacak. Öte yandan ING Bank 20 bin TL’ye kadar da düşük faiz oranlı kredi fırsatları da sunacak.

ING Bank 5 bin TL ile 20 bin TL arası kredilerde %1,49 oranda faiz uygulayacak. Diğer yandan N Kolay ise 30 gün boyunca faizsiz olarak 1.000 TL’ye kadar kolay nakit kredi imkanı sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.