Bankacılık

Konut kredisi faiz oranlarında bankalar Ocak 2022 için cazip teklifler sundu: Banka banka konut kredisi faizleri…

Dolar kurunda 20 Aralık tarihinden itibaren dalgalı seyir kendisini göstermeye başladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizinde indirim kararları ile peş peşe artışlar yaşayan dolar kuru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kur korumalı TL mevduat modelini açıklaması ile birlikte sert düşüşler yaşadı.

Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ile birlikte vatandaşlar, bankaların sunduğu kredilerde faiz oranlarının değişip değişmediğini araştırmaya başladı. Zira dolar kurundaki hareketlilik ile birlikte her şeyde olduğu gibi ev fiyatlarında da değişiklikler yaşandı. Vatandaşlar, dolar kurundaki son hareketlilikler sonrasında almak istedikleri ev için bankaların sunduğu konut kredilerini araştırıyor. Bu noktada hangi banka konut kredisinde nasıl bir geri ödeme tablosu sunuyor?

Akbank Konut Kredisi

Bir özel banka olarak Akbank, en uygun konut kredisi faizi sunan bankalardan biri olarak dikkatleri çekiyor. 200 bin TL konut kredisinde 48 ay vadede Akbank, %1,55 faiz oranı uyguluyor. Toplamda 2 bin 168 TL diğer masraflarla birlikte ve aylık 5 bin 938 TL taksit ödemesi ile toplamda 287 bin 187 TL geri ödeme tablosu hesaplanıyor.

TEB Konut Kredisi

TEB Bankası 200 bin TL konut kredisinde 48 ay vadede %2,05 faiz oranı uyguluyor. Uygulanan faiz ile birlikte aylık taksit ödemesi 6 bin 587 TL olarak hesaplanırken, toplam diğer masraflar olan 2 bin 128 TL ile birlikte toplamda 318 bin 298 TL geri ödeme tablosu hesaplanıyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi

QNB Finansbank konut kredisinde %1,82 faiz oranı uyguluyor. 200 bin TL konut kredisinde 48 ay vadede %1,82 faiz oranı ile aylık 6 bin 284 TL taksit ödemesi hesaplanıyor. Toplamda 2 bin 084 TL diğer masraflar ile birlikte toplam geri ödemede 303 bin 709 TL’lik bir geri ödeme tablosu hesaplanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.