Bankacılık

32 günlük mevduat banka hesaplarının faiz oranları arttı! Artık parasını bu bankalara yatıranlar, hiçbir işlem yapmadan kazanacak! İşte o bankalar…

Faiz oranları, özellikle yatırım ile uğraşan vatandaşların yakından takip ettiği konulardan biri haline geldi. Eylül ayı itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) gerçekleştirdiği faiz indiriminin etkileri, piyasalarda da görülmeye başladı. Makas açısından oldukça rahat olan bankalar, eylül ayı itibariyle mevduat faiz oranlarını güncelledi ve özellikle bazı hesaplarındaki faiz oranlarını yükseltti.

EN ÇOK FAİZ VEREN BANKALAR EYLÜL AYI İÇİN BELLİ OLDU

Eylül ayının gelmesiyle birlikte bankaların mevduat faizi politikalarında da değişimler yaşanmaya başladı. Akbank, bu ay itibariyle en yüksek mevduat faizlerinden birini sunarken, 32 günlük vadeli mevduat hesabı açan müşterilerine yüzde 23 kazanç ile çağrıda bulundu. Aynı oranda faiz veren Alternatifbank ise, bu faizi VOV Hesap isimli mevduat hesabında verdiğini açıkladı. Öte yandan her iki bankanın da 10 bin TL’lik bir yatırım için getirdiği aylık kazanç 192 TL olarak hesaplandı.

PEK ÇOK BANKA EYLÜL AYINDA VERDİĞİ FAİZ ORANLARINI YÜKSELTTİ

En çok faiz veren bankaların ardından pek çok banka da faiz artırımına gitmeye başladı. O bankalardan biri olan Odeabank, Mevduat Oksijen Hesap isimli 32 günlük mevduat hesabında verdiği faiz oranını yüzde 22,50’a çıkarttı. 10 bin TL için aylık 187 TL kazanç vaat eden Odeabank’ı aylık 183 TL kazanç ile takip eden banka ise, Turuncu Hesap isimli 32 günlük mevduat hesabında yüzde 22 oranında faiz veren ING Bank oldu. Kiraz Hesap isimli 32 günlük mevduat hesabında aylık faiz oranını yüzde 21’e yükselten Fibabanka ise, 10 bin TL’lik bir para için aylık 175 TL kazanç vaat etmeye başladı.

HER BANKANIN FAİZ ORANI YÜKSEK OLAN HESABI DEĞİŞİKLİK GÖSTERDİ

Öte yandan bankaların bünyesinde müşterilerine açtığı pek çok hesap, son zamanlarda baş göstermeye başladı. Özellikle de dijital bankacılık sisteminin gelişmesiyle birlikte görülen bu hesap artışlarında online olarak açılan hesaplar daha çok kazandırmaya başladı. O bankalardan biri olan CEPTETEB, TEB’in dijital uzantısı olarak geçtiğimiz yıllarda hizmete açıldı. Müşterilerine “Mevduat Marifetli Hesap” isimli 32 günlü vadeli hesabında en yüksek faizi sunan CEPTETEB, bu hesapta sunduğu faiz oranını yüzde 18’e çıkardı. CEPTETEB’in bu hesabına yatırılan 10 bin TL’nin aylık kazancının 150 TL olduğu hesaplandı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.