Gündem

3600 ek gösterge, sözleşmeli personel ve EYT sorunlarının çözümü! İşte Bayram sonrası bayramı yaşatacak müjdeler!

Ak Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, merakla beklenen sorunların çözümüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Mecliste EYT’liler hakkında yaptığı konuşmada 2022 yılına ilişkin yol haritasını açıklayan Akbaşoğlu, “Beş aşamalı yol haritamızda ilk iki adımımızı asgari ücret ve emekli maaşlarına ücretlerde yerine getirdik” dedi ve 3600 ek gösterge, sözleşmeli personel ve EYT ile ilgili sorunların 5’li çözümün kalan 3 adım olduğunu ifade etti.

“BİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİ HEP YERİNE GETİRDİK”

Akbaşoğlu mecliste yaptığı konuşmada Ak Parti olarak 5’li yol haritası hakkında önemli detaylar paylaştı. Tüm sorunların 2022 yılında çözüme kavuşabileceğinin sinyallerini veren Akbaşoğlu EYT hakkında, “Bu konuda siz de gayet iyi biliyorsunuz ancak buradan nasıl meseleler farklı yöne taşınabilir diye farklı bir telaş içerisine girdiğiniz görülüyor. Biz verdiğimiz sözleri hep yerine getirdik, dedik ki 5 adım atacağız. Asgari ücret, memur ve emeklilerin maaşlarının düzenlenmesi, 3600 ek göstergenin neticelendirilmesi, sözleşmeli personelin durumunun ele alınması ve EYT’li kardeşlerimizin durumunu ele alarak 2022 yılı içerisinde bunların ne yapılacağı ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi” sözümüzü sıralama ve süreç yönetimi olarak devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SIRADA 3600 EK GÖSTERGE VAR”

Akbaşoğlu, 5 adımdan oluşan planın ilk iki adımının asgari ücret ile memur ve emeklilerin zamları olduğunu belirtti ve bu iki adımı parti olarak attıklarının altını çizdi. Sürecin devamında 3600 ek göstergenin sıradaki çözüme kavuşması beklenen sorun olduğunu belirten Akbaşoğlu, “Beş aşamalı yol haritamızda ilk iki adımımızı asgari ücret ve memur ve emekli maaşlarında ücretleri yerine getirdik, üçüncüsü 360 ek göstergeyi de neticelendireceğiz. Çalışma takvimine uygun şekilde bu adımlarımızı ele alacağız. Toplumun bütün sorunları bizim sorunumuzdur. Toplum sonuç itibariyle Ak Parti’ye umut başlamıştır.” dedi.

EYT HAKKINDA MUSTAFA ELİTAŞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

EYT mağduriyetini 5 adımlık planın son adımı olarak nitelendiren Akbaşoğlu ile birlikte Ak Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş, “Parayı ödeyecek kurumla parlamento arasında uyum sağlanamadığı takdirde büyük bir sorun ortaya çıkabilir” ifadelerini kullanırken, EYT mağduriyetinin kaldırılması adına çalışmalara devam ettiklerinin de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.