Bankacılık

Velilere müjde artan kırtasiye masrafı hafifletecek: Öğrenciye düşük faizli okula dönüş kredisi nedir? Nasıl başvurulur?

Akbank öğrenci ve velilere okulların açılmasına kısa bir süre kala büyük kampanyasını duyurdu. 17 Eylül’de açılması planlanan okullar için okula uyum süreci kapsamında ilkokul ve ortaokullar bir hafta daha erken bu süreci başlatacak. Bu durum kırtasiye alışverişlerini daha erken başlatıyor. Veliler, Akbank ile 12 ay vadeli okula dönüş kredisinden yararlanabiliyor. Akbank Mobil üzerinden yapılacak başvurular değerlendirmeye alınıyor.

KAMPANYADAN NASIL YARARLANILIR?

Akbank’a gelerek müşteri hesabı oluşturanlar okulun okulların açılma sürecinde acil nakit ihtiyacını kısa sürede karşılayabiliyor. Akbank Mobil ya da internet şubesi üzerinden başvuruda bulunan %1.99 faiz oranı ile 15 bin TL’ye kadar nakit ödeme alabilecek. Üstelik 12 ay boyunca aylık taksitlerle bu tutar ödenebilecek.

KREDİ LİMİTLERİ

Akbank’ın kullanıcılarına özel duyurduğu kampanyada belge onayı ya da imza gerekmeksizin mobil başvuru üzerinden değerlendirmeye alınacak. 15.000 TL’ye kadar okula dönüş kredisi 3 ay ertelemeli olarak istenebiliyor.

Kredi tutarı: 15.000 TL

Aylık faiz oranı: %1.99

Kredi vade süresi: 12 ay

Kredi tahsis ücreti: 82,5 TL

Hayat sigortası prim tutarı: 428,90 TL

Aylık taksit tutarı: 1.461,20 TL

KAMPANYAYA NASIL BAŞVURULUR?

Akbank’ın sunduğu kampanya 3 ay ertelemeli olarak kullanılabiliyor. Akbank Mobil, internet şubesi ya da müşteri iletişim merkezi aranarak konu üzerine bilgi sahibi olunabilir. Kampanya 16 Eylül tarihine kadar devam ediyor. 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade, 50.000 TL ve 100.000 TL arası 24 ay vade, 100.000 TL ve üzeri ise 12 ay vade fırsatı ile değerlendirilebilir.

Şube üzerinden yapılacak başvurularda istenen belgeler:

  • Kişiye ait nüfus cüzdanı
  • Gerekli görüldüğünde adres teyit belgesi
  • Gelir belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Çalışılan özel sektöre yönelik SGK hizmet döküm belgesi

Akbank sunmuş olduğu kampanya üzerinde kredi koşullarında değişiklik yapma ya da kampanyayı durdurma hakkını kendinde saklı tutar.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.