8 Bin TL faizsiz kredi imkanı 36 ay vade ile sunuldu!

Son dönemde ekonomik olarak zorlu dönemden geçerken vatandaşlar da faizsiz kredi fırsatlarını inceliyor. Faizsiz kredi veren Ziraat Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası bilgileri sizlerle...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tolgahan Sarıkaş

Kamu bankaları ve çeşitli özel bankalar, çeşitli kredi türlerinde faizsiz kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Artan ekonomik sıkıntılarla birlikte acil nakit ihtiyacı olan vatandaşların yoğun araştırmalarla talep gösterdiği faizsiz kredi türlerinde katılım bankaları ön plana çıkıyor.

Artan enflasyon verileri, bununla birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizinde indirime gitmesi ile birlikte yükselen döviz kurları gibi etkenlerle ekonomik sorunları daha fazla büyüyen vatandaşların artık alım gücü de düştü. Bununla birlikte doğan acil nakit ihtiyaçları için vatandaşlar bankaların sunduğu faizsiz kredilerden yararlanmak üzere araştırmalara başladı.

Faiz yerine kâr payı oranları ile yapılan işlemlerde Ziraat Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası, 8 bin TL faizsiz kredi fırsatları sunuyor.

Ziraat Katılım Bankası

Özellikle faizden kaçınmak isteyen ya da İslami koşullarda banka kredilerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için Ziraat Katılım Bankası üzerinden 8 bin TL faizsiz kredi başvuruları yapılabiliyor.

Herhangi bir banka şubesinden yapılabilen bu kredi başvurusu için vatandaşlarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlar arasında ilk sırada başvuru yapan kişinin düzenli bir gelir göstermesi ve kredi notunun da 1.100 üzerinde olması gerekiyor. Şartları sağlayan vatandaşlar 36 ay vadeye kadar kâr payı oranları ile kredi kullanabiliyor.

8 bin TL faizsiz krediden yararlanan vatandaşlar, bu banka üzerinden alacakları hesaplarda ve kredi kartları ile birlikte faizsiz bankacılık ürünlerinden yararlanabilecek.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Benzer bir şekilde faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan Türkiye Finans Katılım Bankası da 8 bin TL faizsiz kredi imkanı sunuyor.

Bankanın resmi internet sitesi üzerinden ya da banka şubesinden yapılabilen kredi başvurusu sonrası, başvurunun onaylanması halinde Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden alınan kredilerde bankalar 36 ay vade ve 3 ay erteleme fırsatı da sunacak. Bu kredi türü için de vatandaşlarda bazı şartlar aranacak.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber