Gündem

Alışveriş Devi Walmart, Geleceğin Sınırsız Dünyası Metaverse İçin Kolları Sıvadı! Walmart, Metaverse’e Giriş Yapmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz ayın sonlarında elektronik eşyalar, oyuncak, spor ürünleri, ev dekorasyon ürünleri ve kişisel bakım ürünleri gibi ürünlerin yer aldığı birtakım ürün dizisi için ticari marka başvurusunda bulunup, “sanal ürün alım-satımı” konusunda gelecekte atacağı adımlara ilişkin yol haritasını ortaya koyan ABD’nin en büyük perakende markası Walmart, şimdi ise Metaverse evrenine giriş yapmaya hazırlanıyor. Walmart’ın, Metaverse evrenine kendi NFT (non fungible token) koleksiyonlarını oluşturarak ve kendi kripto para piyasasını üreterek adım atma planının olduğu görülüyor.

Walmart Her An Metaverse Hamlesini Duyurabilir

30 Aralık tarihinde Walmart, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne, müşterilerine NFT ve sanal para birimi sunmak için başvuruda bulunmuştu. Şu ana kadar bu alanda toplam 7 başvurusu bulunan şirketin yetkili isimleri, henüz bu konuya ilişkin net açıklamalarda bulunmadı. Ancak ticari marka avukatı Josh Gerben, yaptığı açıklamasında bu alanda çok yoğun bir çalışmanın olduğunu dile getirdi.

Ticari Marka Avukatı Gerben: Çok Yoğun Çalışma Var

Josh Gerben açıklamasında “Çok yoğun çalışma var. Şirketlerin attığı adımlardan kripto paralara ve halihazırda hayatlarımıza girmiş olan sanal dünyalar olan Metaverse’e ne şekilde yaklaşacaklarına dair arka planda çok sıkı çalışmalar olduğunu anlıyoruz.” sözlerini dile getirdi. Ticari marka avukatının açıklamaları ve Walmart şirketinin daha önce attığı adımlar ve yaptığı başvurular, şirketin yakın vadede Metaverse açıklamasında bulunabileceği ihtimallerini güçlendirdi.

Facebook Adını “Meta” Yaptı, Metaverse’e Kurumsal İlgi Arttı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi Facebook, ismini “Meta” olarak değiştirmişti. Bu adımdan sonra küresel anlamda Metaverse, daha popüler bir hal almaya başlamıştı. Avukat Josh Gerben da bu konuya atıfta bulundu ve Facebook’un isim değişikliği, diğer kurumların da sanal dünyaya girişlerin yollarını aramaya başlamasını sağladı. Geçtiğimiz dönemlerde yakın vadede Nike, Adidas, Under Armour, Samsung gibi birçok marka Metaverse evrenine girdiğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.