Para Piyasaları

ABD Merkezli Dev Şirket, Metaverse’te 19 Arazi İçin Tam 5 Milyon Dolar Ödedi!

Sosyal medya devi Facebook’un geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ismini “Meta” olarak değiştirmesi ile birlikte başlayan Metaverse akımı, büyüyerek ilerlediği bu süreçte, 2022 yılında biraz yavaşlama gösterdi. Büyük markaların, büyük şirketlerin ve birçok ünlü ismin çeşitli hamlelerle dahil olmaya başladığı Mateverse evreni ile ilgili popülarite her ne kadar duraksamış olsa da bu alandaki hareketlilikler devam ediyor. Bu kez de ABD merkezli Curzio Research şirketi, kurduğu bir ticari ortaklık aracılığı ile TCG World Metaverse’te 19 ticari gayrimenkul mülkü için 5 milyon dolarlık ödeme yaptı. Yani şirket, Metaverse’ten 5 milyon dolarlık arazi satın aldı.

Curzio Research Ne Amaçlıyor?

Curzio Research şirketinin gerçekleştirdiği 5 milyon dolarlık 19 gayrimenkul mülk satın alma işlemi, Metaverse evrenindeki satın alma işlemleri arasında en pahalı işlemler arasına girdi. Şirketin kurucusu olan Frank Curzio, Eylül ayında TCG World açıldığında, üyelerin diğer yatırımcılarla tanışmasına, üyeler arası canlı etkinlikler oluşturulmasına, üyelerin seminerlere katılmasına ve özel podcastlerde yer almalarına olanak tanımak ve bu etkileşimler için Metaverse konumlarını kullanmalarını istiyor.

Şirket Satın Almayı Finanse Etmek İçin Sermaye Başlatacak

Bağımsız yatırım araştırması ve analizleri konusunda uzmanlaşmış olan Curzio Research şirketi, yapmış olduğu 19 Metaverse mülkü için 5 milyon dolarlık harcamayı finanse etmek ve genel kurumsal amaçlar doğrultusunda, 4 milyon dolara kadar bir sermaye artırımı başlatacak. Metaverse için açıklamalarda bulunan şirketin kurucusu Frank Curzio, satın alma işleminden sonra “Metaverse, internetin olması gereken yanıydı. Bireylerin dijital içeriklerini oluşturma ve sahip olma özgürlüğünü elinde bulundurduğu, merkezsiz ve izinsiz bir yer” sözlerini dile getirdi.

Bilindiği üzere TCG World, gerçek bir açık Meta veri deposu oluşturmak adına; oyunlaştırma, sosyal ve ticaret, eğlence unsurlarını kullanıyor. Ayrıca bu platform, düşük ücretler ve yenilikçi teşvikler de sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.