Bankacılık

Acil nakit ihtiyacı olanlara Ziraat Bankası 3 farklı türde ihtiyaç kredisi sunuyor!

Artık yeni yıla sayılı günler kaldı ve yılın son günlerinde birçok vatandaş acil nakit ihtiyacı yaşıyor. Yılsonu gelmeden nakit ihtiyacını gidermek isteyen vatandaşlar, en uygun koşullarda ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırıyor. Bu noktada bir kamu bankası olan ve Türkiye’nin de en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası, sunduğu ihtiyaç kredisi ve uygun geri ödeme koşulları ile dikkatleri çekiyor.

2022 yılına nakit ihtiyacını gidererek girmek isteyen vatandaşlar için Ziraat Bankası işçiye, emekliye, memura, asgari ücretli çalışanlara, acil nakit ihtiyacı olan müşterilerine bankanın aradığı şartları karşılamaları durumunda ihtiyaç kredisi sunuyor. Ziraat Bankası bu kredi türünde müşterilerine 36 aya kadar vade imkanı da sağlıyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuruları

Ziraat Bankası’nın sunduğu uygun koşullu ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası şubelerinden, mobil bankacılık üzerinden ya da web sitesi üzerinden online başvuru gerçekleştirebiliyor. Başvurusu onaylanan vatandaşların hesabına kredi tutarı aynı gün içinde tanımlanıyor. BDDK kuralları gereği Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi vadesi 36 aya kadar sunulabiliyor.

Ziraat Bankası Çalışana, Emekliye İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası “Çalışanının Artısı Tüketici Kredisi” ihtiyaç kredisinde 50 bin TL’ye kadar kredi sağlıyor. Bu kredide 36 ay vadede %1,55 faiz oranı uygulanıyor ve 10 bin TL’lik kredide aylık 383,56 TL taksit tutarı hesaplanıyor. Bankanın emekli vatandaşlar için sunduğu “Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi” ihtiyaç kredisinde 36 ay vadede 50 bin TL tutarında %1,55 faiz oranı uygulanıyor ve bu tabloda aylık 1.917,81 TL geri ödeme tablosu hesaplanıyor.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası’nın sunduğu bir diğer ihtiyaç kredisi türü olan “Tüketici Kredisi” kapsamında yine 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanıyor. Bu kredide 36 ay vadede %1,63 faiz oranı uygulanıyor. Örneğin 20 bin TL’lik kredi tutarında vatandaşlar aylık 779,12 TL geri ödeme gerçekleştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.