Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli (Hizmetli) Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 82 destek personeli (hizmetli) alımı başvuru şartları ve son başvuru tarihi ile ilgili olarak tüm merak edilen soruların yanıtları haber yazımızda yer alıyor. İşte 2019 Adalet Bakanlığı hizmetli alımı başvuru şartları...

0
127
Adalet Bakanlığı Hizmetli Alımı
Adalet Bakanlığı Hizmetli Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde personel alımları devam ediyor. Bakanlık son olarak personel ihtiyacını karşılamak adına farklı birimlerde görevlendirilmek üzere 82 destek personeli (hizmetli) alımı yapacağını ilan etti. Pek çok kişi Adalet Bakanlığı hizmetli alımı ilanına nereden ve nasıl başvuruda bulunulacağını merak ediyor. Bakanlık bünyesinde merkez ve taşra teşkilatına ayrı ayrı istihdam edilecek olan 82 kişilik destek personeli ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler haber yazımızda yer alıyor.

Adalet Bakanlığı tarafından son dakika gelişmesi olarak yayımlanan destek personeli alımı ilanında, bakanlık bünyesinde çeşitli birimlerde merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 82 hizmetli alınacağı belirtildi. Adalet Bakanlığı’nın son dönemde yayımlamış olduğu personel alımı ilanları içinde hizmetli personel için de kadro ayrıldı. Adalet Bakanlığı 82 destek personeli alımı ilanında aranan başvuru şartları ve kadro dağılımı hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Hizmetli Alımı Kadro Dağılımı                  

Bakanlık bugün itibarıyla kamuoyuna duyurduğu destek personeli alımı ilanında, Adalet Bakanlığı’nın merkez teşkilatına 37 kişilik kontenjan ayrılırken taşra teşkilatına ise 45 kişilik destek personel alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu merkez teşkilatına dair personel alımı ilanında başvuruların, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na yapılması gerekiyor. Bununla birlikte taşra teşkilatına yapılan başvurularda ise 25 kişilik kontenjan için Ankara Personel Eğitim Merkezi başvuru adresi olarak belirlenmişken, 20 kişilik kontenjan için de Rize Personel Eğitim Merkezi’ne yapılması gerekiyor

Destek Personel Alımına Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına yapacağı 82 destek personeli (hizmetli) alımında söz konusu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda birtakım şartların yerine getirilmiş olmasını talep ediyor. Bu bağlamda adaylarda aranan genel ve özel niteliklerin tamamını yerine getiren vatandaşlar, Adalet Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu birimlere başvuruda bulunabilecekler.

Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli Başvuru Genel Şartları

Bakanlık tarafından bugün kamuoyuna duyurulan destek personeli (hizmetli) alımı ilanına yönelik adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde belirlenmiştir:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Herhangi bir suçtan dolayı hükümlülüğü olmamak
  • Sağlık açısından görevini yapmasına engel teşkil edebilecek bir durumu olmamak
  • Adaylara yapılacak olan güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya askerlik ile ilişiği olmamak

Bu genel şartları sağlayan adaylarda, Adalet Bakanlığı destek personeli (hizmetli) alımı özel şartları aranmaktadır. Özel şartları da yerine getiren adayların ilgili makamlara başvuruda bulunması gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli Başvuru Özel Şartları

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alımı ilanında Adalet Bakanlığı bünyesinde destek personeli (hizmetli) olarak görev yapmak isteyen adaylarda aranan özel şartlar şu şekilde belirlenmiştir:

  • En az lise mezunu veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denkliği onaylanmış eğitim kurumundan mezun olmaları gerekmektedir.
  • 2018 yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) lise mezunları için P94, ön lisans mezunları için P93 ve lisans mezunları için P3 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şarttır.

Adalet Bakanlığı Destek Personeli Başvuruları Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan, bakanlık bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında çeşitli birimlerde istihdam edilecek 82 destek personeli (hizmetli) ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların bakanlığın adresine şahsen veya posta yolu ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile başvuracak olan adayların son başvuru tarihinde bakanlığa ulaşmamış olan başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu nedenle adayların son başvuru tarihini kaçırmadan posta yolu ile başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Söz konusu başvuru adresi, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA olarak belirlenmiştir. Adaylar gerekli belgeleri hazırlayarak bu adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunabilirler.

Adalet Bakanlığı Destek Personeli Son Başvuru Tarihi

Bakanlık bünyesinde çeşitli birimlerde destek personeli (hizmetli) olarak görev yapmak isteyen adayların en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 82 destek personeli alımı ilanında, başvuru sonuçlarına ilişkin herhangi bir tarih verilmemiştir. Fakat sınavlara  katılmaya hak kazanan adayların sınav yerleri Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here