Gündem

Aferin şurup ne kadar? 2021-2022 güncel fiyat

Aferin şurup fiyatı ne kadar, kaç TL? Aferin şurup fiyatı ve ilaç hakkındaki diğer bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Aferin şurup nedir?

A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml (asetaminofen) ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml baş ağrısı, kas ağrıları, artrit, sırt ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve ateş gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır. Hafif artritte ağrıyı hafifletir, ancak altta yatan iltihaplanma ve eklem şişmesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml'nin aşırı dozu ciddi zararlara neden olabilir. Yetişkinler için maksimum miktar, doz başına 1 gram (1000 mg) ve günde 4 gramdır (4000 mg). Daha fazla A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml kullanmak karaciğerinize zarar verebilir. Günde üçten fazla alkollü içecek içiyorsanız, A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml almadan önce doktorunuzla konuşun ve asla günde 2 gramdan (2000 mg) fazla kullanmayın. Bir çocuğu tedavi ediyorsanız, A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml'nin pediatrik formunu kullanın. İlaç etiketindeki dozaj talimatlarını dikkatlice izleyin. Doktor tavsiyesi olmadan ilacı 2 yaşından küçük bir çocuğa vermeyin.

A-Ferin Plus Pediatrik 100 ml'nin sıvı halini normal bir yemek kaşığı değil, özel bir doz ölçü kaşığı veya kabı ile ölçün. Doz ölçüm cihazınız yoksa eczacınızdan isteyiniz. Her kullanımdan önce sıvıyı sallamanız gerekebilir. İlaç etiketindeki talimatları izleyin.

Aferin şurup fiyatı ne kadar?

Aferin şurup güncel fiyatı 9.25 TL şeklindedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.