Akbank Dünyanın En İyi Dijital Bankası Seçildi!

Dünyanın en saygın finans kuruluşlarından olan Euromoney'in düzenlediği "Awards of Excellence 2019 - Mükemmellik Ödülleri 2019"da Akbank, "Dünyanın En İyi Dijital Bankası" ödülüne layık görüldü.

0
104
Euromoney Ödülleri
Euromoney Ödülleri

Dünyanın en saygın finans grupları arasında gösterilen Euromoney’in düzenlediği  “Awards for Excellence 2019 – Mükemmellik Ödülleri 2019” İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirildi. Gecede “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülüne ülkemizden Akbank layık görüldü. Bununla birlikte Akbank, “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası” unvanının da sahibi oldu.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen törenin ardından açıklamalar yapan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, 27 yıl boyunca 100 ülkede düzenlenen ve bankacılık sektörünü yakından ilgilendiren Euromoney ödüllerinde Akbank’ın 13. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilerek, kırılması çok güç bir rekora imza attığını aktardı. Dünyanın en saygın finans grupları arasında gösterilen Euromoney’in “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülünü Akbank’a vermesinin çok önemli olduğunu belirten Binbaşgil, Euromoney’in kredibilitesi yüksek bir kurum olduğunun altını çizdi. Söz konusu “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülünün de dünyada ilk defa gelişmekte olan ülke bankasına verilmesisin gurur verici olduğuna değinen Binbaşgil, “Aynı zamanda Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası oluyoruz.” dedi.

“Ülkemiz ve Sektörümüz Adına Alıyoruz”

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, böyle bir ödülü alabilmek için teknoloji yatırımından bankacılık vizyonuna kadar güçlü finansallar dahil olmak üzere pek çok farklı kritere bakıldığını hatırlattı. Euromoney’in tüm bu incelemelerin akabinde Akbank’ın bunları güçlü finansal sonuçlara yansıtabildiğini tescil ettiğine dikkat çeken Binbaşgil, bu ödülleri sadece Akbank adına değil, ülkemiz ve bankacılık sektörü adına da aldıklarını kaydetti. Türkiye’den bir bankanın başarısının uluslararası alanda tescil edilmesinin ülke ve bankacılık sektörü adına önemli bir gelişme olduğunu belirten Binbaşgil, “Türkiye bankacılık sektörü, dijitalleşme ve teknoloji kullanımı açısından birçok gelişmiş ülkeye kıyasla çok daha iyi bir yerde. Bankamızın vizyoner çalışmalarının uluslararası kurumlarca da tescil edilmesi mutluluk verici.” dedi.

“İki Yılda 400 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptık”

Teknolojik gelişmelerin ve özellikle dijitalleşme trendinin, tüketici alışkanlıklarını hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde değiştirdiğini kaydeden Binbaşgil, tüm dünyada bankalar başta olmak üzere tüm şirketlerin iş yapış şekillerinin evrildiği çok önemli bir dönüşümden geçildiğini belirtti. Akbank olarak uzun vadeli, vizyoner bakış açımızdan hiçbir zaman ödün vermediklerini belirten Binbaşgil, “Sektörümüze yeni yaklaşımlar getirmek, yeni teknolojilerle hizmet kalitemizi geliştirmek için çalışmaya ve bu alanlara yatırım yapmaya aralıksız devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Banka olarak temelleri 2017 yılında atılan ‘Akbank Veri ve Yaşam Merkezi’nin bu yıl itibarıyla kullanıma açılacağını belirten Akbank Genel Müdür Hakan Binbaşgil, Türkiye’de bankacılığın gelişmesinde söz konusu merkezin önemli bir payı olacağını vurguladı. Bankanın finansal gücünün yüksek olduğunu hatırlatan Binbaşgil, bu sayede geleceğe büyük yatırımlar yaptıklarını aktardı. ” Finansal gücümüz vizyonumuzu gerçekleştirmeye, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada bankacılıkta dijital dönüşüme liderlik etmemize olanak sağlıyor.” ifadelerini kullanan Binbaşgil, Türk bankacılık sektörünün bu konuda dünyada çok iyi bir konuma sahip olduğunu açıkladı. Bu kapsamda dünya bankacılık sektörünün dijitalleşme konusunda Türk bankalarını yakından takip ettiğine dikkat çekti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here