Bankacılık

Akbank ve Garanti Bankası ihtiyaç, taşıt ve konut kredileri faiz oranları ve geri ödeme koşulları

Yeni yıla artık sayılı günler ve hatta saatler kaldı. Yeni yılda, hayalini kurduğu otomobili almak isteyenler, bir süredir almak istediği eve yeni yılda sahip olmak isteyenler, acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, bankaların sunduğu taşıt, konut ve ihtiyaç kredilerini araştırmaya devam ediyor.

Yeni yıl öncesi bankaların sunduğu kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, banka şubelerini gezmek yerine en uygun faiz ve geri ödeme olanaklarını sunan bankaları araştırıyor. Vatandaşlar, bütçelerine en uygun geri ödeme koşulları sunan bankaların ödeme koşullarını araştırmaya devam ederken, yeni yılda faiz oranları güncellenmeden önce kredi başvurularını tamamlamak istiyor. Bu noktada hangi banka, hangi faiz oranlarını sunuyor?

Kredi Tutarı ve Vade Faiz Oranını Etkiliyor

Nakit ihtiyacı olanlar, ev ya da araba almak isteyenler, bankaların sunduğu kredileri araştırıyor. Dalgalı seyreden dolar kuru ile birlikte bankaların sunduğu kredilerde geri ödeme koşulları ve faiz oranları araştırılıyor. Bankalardan çekilen kredilerde kredi tutarı ve vade seçenekleri de faiz oranları etkiliyor.

Akbank İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Detayları

Akbank’ın sunduğu ihtiyaç kredisinde 50 bin TL tutarda, 36 ay vadede %2,38 faiz oranı uygulanıyor ve aylık 2 bin 241 TL taksit ödemesi hesaplanıyor. Yine Akbank’ta 100 bin TL taşıt kredisinde, 48 ay vadede %2,15 faiz oranı uygulanıyor ve aylık 3 bin 656 TL taksit ödemesi hesaplanıyor. Akbank konut kredisinde, 100 bin TL tutarda ve 120 vadede %1,82 faiz uygulanıyor ve aylık 2 bin 056 TL taksit ödemesi hesaplanıyor.

Garanti Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Detayları

Garanti Bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisinde 36 ay vadede %2,34 faiz uygulanıyor ve aylık 2 bin 225 TL taksit ödemesi hesaplanıyor. Yine Garanti Bankası 100 bin TL taşıt kredisinde (0 km) 48 ay vadede %2,27 faiz uygulanıyor ve aylık 3 bin 758 TL taksit ödemesi hesaplanıyor. Garanti Bankası konut kredisinde 100 bin TL’de ve 36 ay vadede %2 faiz uygulanıyor ve aylık 3 bin 923 TL taksit ödemesi hesaplanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.