Bankacılık

Akbank’ın yatırımcılara ve ev alacaklara dev hizmeti; 100 bin TL’den başlayan fiyatlar ile İstanbul konutları satışta…

İcralık konut satışlarında fırsat niteliğinde fiyatlar, Akbank’ın İstanbul’dan satışa koyduğu konutlardan geldi. İhale başlangıç bedellerini 100 bin TL’den başlatan Akbank, beş İstanbul konutu için ihale sürecini başlattı.

Katma Değer Vergisi, kısaca KDV, talep edilmemesi nedeniyle uygun fiyatlı olarak satışa çıkarılan icralık konutlar da gözler Akbank’a döndü. İstanbul ilinden uygun fiyatlı konut satışlarını başlatan Akbank, beş yeni konut için ihale sürecinin başladığını duyurdu.

AKBANK’IN İSTANBUL KONUTLARI 100 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Satışa çıkardığı gayrimenkullere ilişkin ihale sürecinin aksaksız bir şekilde yürüyebilmesi adın detaylı bir şekilde bilgilendirme gerçekleştiren Akbank, İstanbul’dan satışa koyduğu konutlar için de detaylı bir şekilde bilgi vermeyi ihmal etmedi. Bu ay itibariyle ihalesi devam eden İstanbul konutları arasında bir dağ evi bulunduran Akbank, bu dağ evini İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinden satışa çıkardı. İhalesi 100 bin TL’den başlayan bu dağ evinin kaç metrekare olduğu Akbank tarafından kamuoyuna bildirilmedi.

AKBANK, İSTANBUL’DAN ÜÇ AYRI APARTMAN DAİRESİ İÇİN SATIŞ SÜRECİNİ BAŞLATIYOR

Akbank, satışa çıkardığı İstanbul konutları arasında özellikle farklı ihtiyaçlara hitap eden apartman daireleri ile dikkat çekti. İlk apartman dairesini İstanbul ilinin Ümraniye ilçesinden satışa koyan Akbank, bu apartman dairesinin 85 metrekare genişliğinde olduğunu ve ihaleye 2 milyon 200 bin TL’den başlayacağını duyurdu. Akbank’ın İstanbul’dan satışa koyduğu ikinci apartman dairesi de Ümraniye ilçesinde yer aldı. Genişliği 85 metrekare olan bu apartman dairesinin ihale başlangıç bedeli ise, Akbank tarafından 2 milyon 400 bin TL olarak açıklandı. Öte yandan Akbank’ın İstanbul’dan satışa çıkardığı sonuncu apartman dairesi Kadıköy ilçesinden satışa kondu. Bu ilçede yer alan 162 metrekarelik konut için ihale başlangıç bedelini de açıklayan Akbank, bu bedeli ise 2 milyon 500 bin TL olarak duyurdu.

AKBANK’IN İSTANBUL’DAKİ EN PAHALI KONUTU 3 MİLYON 200 BİN TL

Akbank, İstanbul’dan satışa çıkardığı sonuncu konut için de kamuoyunu bilgilendirdi. Satışa çıkardığı son gayrimenkulün bir apartman dairesi olmadığını belirten Akbank, bu konutun müstakil tipi bir ev olduğunu açıkladı. Müstakil tipi evi İstanbul ilinin Fatih ilçesinden satışa koyan Akbank, evin genişliğini ise, yayınladığı ilan detayına 187 metrekare olarak ekledi. Öte yandan Akbank’ın bu evi 3 milyon 200 bin TL ihale başlangıç bedeli ile bankanın İstanbul’dan satışa çıkan en pahalı gayrimenkulü oldu.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.