Bankacılık

Akbank’tan eylül ayında ev alacaklara dev hizmet; konut kredisi faizleri düştü! Üstelik geri ödemeler için onlarca seçenek sunulmaya başlandı!

Konut alacak olan vatandaşların sık sık başvurduğu yöntemlerden biri olan konut kredileri faiz oranları son yapılan politika faizi düşüşünün ardından aşağı yönlü harekete geçti. Akbank da konut faizlerinde indirime gitti.

Konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşların faiz oranlarını yakından takip ettiği bankalardan biri olan Akbank, geçtiğimiz günlerde eylül ayı için geçerli olacak yeni faiz oranlarını açıkladı. Özellikle konut faizlerinde yaz aylarına göre daha indirimli hizmet vermeye başladığı görülen Akbank, konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,99’a kadar geri çekti. Öte yandan Akbank, konut kredilerinde farklı ödeme seçenekleri de sunmaya başladığını açıkladı.

AKBANK KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yedi ay aradan sonra yaptığı politika faizi düşüşü nedeniyle pek çok banka mevduat hesaplarında sunduğu faiz oranlarından kredi faiz oranlarına kadar değişikliğe gitti. Piyasa faizlerinde başlayan hareketliliğe son dahil olan banka ise, Akbank oldu. Faizlerinde değişikliğe giden Akbank, konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,99’dan başlayacak şekilde yeniden düzenledi. Konut kredilerinde 120 aya kadar vade sunan Akbank, aynı zamanda altı ayrı geri ödeme planı ve konut kredisi programı ile müşterilerinin karşısına çıkmaya başladı.

AKBANK KONUT KREDİSİ GERİ ÖDEME SEÇENEKLERİ

Konut kredilerinde oldukça avantajlı seçenekler sunan Akbank, geri ödeme ve konut kredisi tiplerini; sabit faizli konut kredisi, dönemsel ödemeli konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi, yeni evim konut kredisi, balon ödemeli konut kredisi ve artan ödemeli konut kredisi olmak üzere altı ayrı planda sağlamaya başladı. Sabit faizli konut kredilerinde faizi sabit, taksitleri ise eşit tutan Akbank, dönemsel ödemeli konut kredilerinde ise, ödeme dönemlerini banka müşterilerinin belirleyebileceği bir plan sunacağını duyurdu. Ara ödemeli konut kredisinde müşterilerinin ara ödemeler ile taksitleri erken kapatmasına olanak tanıyan Akbank, yeni evim konut kredisi kapsamında evini satıp, ev alacaklara avantajlı hizmetler sağlamaya başladı. Öte yandan balon ödemeli konut kredisinde, düşük taksitli ödemeler ortaya çıkaran Akbank, artan ödemeli konut kredilerinde ise artan gelire oranla endekslenmiş taksitlendirmeler yapılabileceğini açıkladı.

AKBANK ÖRNEK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank, kendi web sitesi içerisinden bankasından konut kredisi çekmek isteyen banka müşterilerine ortalama bir hesaplama olanağı tanıyan bir araç da sunuyor. Bu aracın hesabına göre, Akbank’tan çekilecek olan 100.000 TL tutarındaki konut kredisinin yüzde 2,11 kredi faiz oranı ve 120 ay vade seçeneğiyle çekilmesi halinde geri ödenecek eşit taksitler, 2.297,53 TL oluyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.