Editörün SeçimiGündem

“Aldığım Maaş Yetmiyor” Diyen Bu Habere Dikkat! Evden Başvuru Kabul Ediliyor! E-Devletten Başvurana 700 TL’ye Kadar Sosyal Yardım Desteği

Geçim sıkıntısı çeken ay sonuna zor getiren ailelere ekonomik destek devletten geldi. Kabine toplantısında konunun detayları görüşülmüştü. E-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. Sosyal yardım kuruluşları aracılığı ile ek nakit destek alabilmeyi sağlayacak. Bayrama yakın nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar için büyük fırsat sunacak.

“Aldığım Maaş Yetmiyor” Diyen Bu Habere Dikkat! Evden Başvuru Kabul Ediliyor! E-Devletten Başvurana 700 TL’ye Kadar Sosyal Yardım Desteği… İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılacak yardım haberi müjde olarak duyuruldu. AK parti Genel başkan yardımcısı Jülide Sarıeroğlu kampanyayı duyurdu. 12 ay boyunca düzenli olarak ödemelerin yapılacağı müjdelendi. Aile desteği programı kapsamında ihtiyaç sahipleri bu faydadan yararlanacak.

“Aldığım Maaş Yetmiyor” Diyen Bu Habere Dikkat! Evden Başvuru Kabul Ediliyor! E-Devletten Başvurana 700 TL'ye Kadar Sosyal Yardım Desteği

Destek Paketine Başvuranlar Ne Kadar Ödeme Alacak?

Aile desteği programı 2022 yılı içerisinde zor durumda olan ailelere verilecek. Ayrılan bütçe kapsamında nakit ödemelerle alınabilecek. 12 ay boyunca ödemeler devam edecek. Ailenin gelir testine göre bir rakam oluşturulacak. 350 TL’den başlayan ödemeler 750 TL’yi kadar bulacak.

Destek Paketine Kimler Başvurabilecek?

Başvuru süresinden yararlanmak isteyenlerin gelir testi yaptırması gerekiyor. Nakit ihtiyacı karşılamayı sağlayacak destek, memur ve kamu işçileri dışında tüm kesim tarafından talep edilebilecek. Yapılacak yardım üzerine net açıklama Jülide Sarıeroğlu’ndan geldi. Başvurular Haziran ayının 3.haftası yapılmaya başlanacak. E-devlet üzerinden başvurular alınabilecek.

“Aldığım Maaş Yetmiyor” Diyen Bu Habere Dikkat! Evden Başvuru Kabul Ediliyor! E-Devletten Başvurana 700 TL'ye Kadar Sosyal Yardım Desteği

Destek Tutarı Ne Zaman Yatırılacak?

Daha önceden devlet eli ile nakit yardımı alanlar, ihtiyaç sahipleri devletin sunduğu yeni ekonomik paketten de yararlanabilecek. 2022 yılı için toplam 104 milyar liralık bütçe ayrıldı. En düşük 300 TL en yüksek 750 TL olacak. Ailelerin maddi durumlarına göre tutarlar farklılaşacak. Başvuruda bulunmak isteyenlerin asgari ücretle çalışıyor olması yeterli olacak. Kurban Bayramı öncesinde başvuru yapanların destek ücreti yatırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.