Bankacılık

Alternatifbank ihtiyaç, taşıt, araç, konut, ev ve ticari kredi faiz oranları Nedir? Kimler, hangi şartlarda kredi başvurusu yapabilir?

Alternatifbank, bankalar arasındaki kredi desteği rekabetine geç de olsa dâhil olan iddialı bankalardan biridir. Alternatifbank’ın, müşteriler için bu kadar kısa sürede bu kadar tercih edilen bir kurum haline gelmesinin en büyük nedeni, sağladığı avantajlı kredi seçenekleridir. Yaşadığı maddi yetersizlikler nedeniyle kredi almak isteyen müşterilerin, piyasadaki tüm kredi seçeneklerini değerlendirerek en uygununu teslim etmesi gerekmektedir. Bunun için vatandaşlar, bankaların sunduğu her türlü kredi imkânına dair detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Yaygın olarak bilinmeyen Alternatifbank kredileri de, hakkında bilgi sahibi olunması gereken banka kredilerinin başında gelmektedir.

Alternatifbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri, günlük hayatta yaşanan maddi sıkıntılar karşısında en çok tercih edilen kredi türüdür. Temin etmesi oldukça kolay ve hızlı olan ihtiyaç kredileri, geri ödeme konusunda da vatandaşlara kolaylıklar sağlamaktadır. Alternatifbank ‘tan alacağınız ihtiyaç kredisini beyaz eşya alışverişinden tatil harcamalarına, okul masrafından giyim alışverişine kadar aklınıza gelebilecek her türlü alanda kullanabilirsiniz.

Alternatifbank ile sahip olacağınız krediye biçilen vade en az 3 ay, en az 36 ay olmaktadır. Üstelik bu kredi için tarafınızdan bir teminat talep edilmemektedir. Ancak, bu krediye sahip olmanız için Hayat Sigortası’na sahip olmanız gerekmektedir. Belirtilen sigorta tutarı yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre değişmektedir.

Alternatifbank ihtiyaç kredisi başvurusu için talep edilen zorunlu belgeler sırasıyla şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı
 • Adres teyit eden belge
 • Güncel gelir belgesi

Bu belgeler ile Alternatifbank şubelerini ziyaret eden banka müşterileri, kısa sürede ihtiyaç kredisi sahibi olabilmektedir. Bu yöntemle sahip olduğunuz kredi desteğine uygulanan Alternatifbank ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 2,25 ile yüzde 2,67 arasında vade sayısında göre değişmektedir.

Alternatifbank Konut Kredisi

Konut kredileri, ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli finansal birikimi olmayan vatandaşlar için oldukça avantajlıdır. Alternatifbank’ın müşterilerine sağladığı konut kredisi imkânları da, geri ödemeyi son derece kolaylaştırıcı niteliktedir. Bunun için banka tarafından talep edilen belgeler sırasıyla:

 • Nüfus cüzdanı
 • Günceli adresi teyit eden bir belge
 • Güncel gelir belgesi
 • Teminat olarak verilecek gayrimenkulün tapusudur.

Bu belgeleri temin eden banka müşterileri, Alternatifbank konut kredisi başvurusunu kısa sürede gerçekleştirmiş olur. Başvurunuz sonucunda kredi almaya uygun görülürsünüz banka yetkilileri sizinle irtibata geçecektir. Alternatifbank şubelerine uğrayarak elde edebileceğiniz bu kredi için tanınan vade, en az 3, en fazla 120 ay olmaktadır. Aynı şekilde, talep ettiğiniz kredi tutarına, ödeme planında uygulanan Alternatifbank konut kredisi faiz oranları yüzde 2,25 ile yüzde 2,71 civarındadır.

Alternatifbank ile sahip olacağınız konut kredisinden, talep ettiğiniz tutarın %0.5’i kadar işlem ücreti alınmaktadır. Bu işlem ücreti, aynı olmamakla beraber her kredi türünde alınmaktadır. Yine de, başvuru yapmadan önce Alternatifbank kredi uzmanlarından konuyla ilgili bilgi almanız yararlı olacaktır.

Alternatifbank Taşıt Araç Kredisi

Alternatifbank, araç sahibi olmak vatandaşlara da araç kredisi desteği ile yardımcı olmaktadır. Yeni bir araç sahibi olmak isteyen ancak bunu karşılayacak maddi gücü olmayan vatandaşların imdadına, bankaların araç kredileri koşmaktadır. Avantajlı seçenekleri ile vatandaşlara araba almaları konusunda yardımcı olan bankalar, aynı kredi desteğini ikinci el araç satın almak isteyen vatandaşlar için de vermektedir.

Alternatifbank‘tan araç kredisi almak isteyen müşterilerin başvurusu sırasında teslim etmesi gereken birtakım belgeler bulunmaktadır. Bunlar:

 • Nüfus cüzdanı
 • Güncel adresi teyit eden bir belge
 • Güncel gelir belgesi
 • Araca dair proforma fatura

Bu belgeler ile şubeye başvuran müşteriler, Alternatifbank araç kredisi başvurusunu tamamlamış olur. Kolayca sahip olabileceğiniz bu kredi desteğine uygulanan faiz oranı yüzde 2,25 ile 2,71 arasındadır. Sıfır ya da ikinci el araç alma amacıyla temin ettiğiniz kredilerin alt limiti 5.000, üst limiti 500.000 Türk Lirası olmaktadır.

Alternatifbank Ticari Kredi

Alternatifbank’ın ticari kredileri, iki türe ayrılmaktadır. Alternatifbank ’tan ticari kredi almak isteyen müşteriler, başvuruda bulunmadan önce Nakdi ve Gayri nakdi krediler arasında seçim yapmalıdır. Alternatifbank ticari kredilerin nakdi krediler bölümünde yer alan destekler:

 • Borçlu cari krediler
 • Spot krediler
 • Iskonto-iştira kredileri
 • Taksitli ticari krediler
 • Dövize endeksli krediler
 • Eximbank kredileri
 • Yurtdışı kaynaklı prefinansman kredileri
 • Nakit yönetimi kredileri

Gayri nakdi kredilerden yararlanmak isteyen müşterilerin seçim yapması gereken alanlar:

 • Dış ticaret finansmanı
 • Teminat mektupları
 • Referans mektupları

Alternatifbank ticari kredi başvurusunda bulunmak isteyen Alternatifbank müşterileri, hangi ticari kredi türünden yararlanmak istediğine karar verdikten sonra ilgili kredile ilgili bankayı ziyaret etmelidir. Her kredi türünün, müşteri özelinde hesaplaması yapılmaktadır. Bu nedenle, Alternatifbank ticari kredi faiz oranları her kredi durumuna göre değişiklik göstermektedir. Sayısal verilerin tamamen müşteri talepleri doğrultusunda belirlenerek hesaplandığı ticari kredilerde amaç, Alternatifbank müşterilerinin sahip olduğu işletmelerde yaşadığı maddi aksaklıkları gidermektir. Bu nedenle Alternatifbank müşteri yanlısı bir tutum sergiler.

Alternatifbank KOBİ Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bankaların hemen hemen hepsinde KOBİ’lere özel kredi imkanları bulunmaktadır. KOBİ’lere özel özellikler taşıyan bu krediler, farklı koşullarda değerlendirilmektedir.

Ancak Alternatifbank’ın, yalnızca KOBİ’lere özel bir kredi seçeneği bulunmamaktadır. Küçük veya orta ölçekli işletmeleri bulunan Alternatifbank müşterileri, Alternatifbank KOBİ kredisi başvurusunda bulunmak yerine yaşadıkları maddi problemler karşısında kurumsal kredileri değerlendirebilirler.

Alternatifbank bünyesinde bulunan onlarca kredi türünden kendine uygun bir kredi bulamayan işletme sahipleri, konuyla ilgili Alternatifbank görevlileri ile irtibata geçebilir. Alternatifbank’ ta çalışmakta olan kredi uzmanları, işletme sahibi KOBİ’lerin ihtiyaçlarına yönelik bir kredi seçeneği belirmeyebilirler. Ancak bunun dışında, işletme sahibi KOBİ’lerin yararlanabileceği spesifik bir kredi türü yer almamaktadır. Bu durumda, Alternatifbank KOBİ kredisi faiz oranları net bir rakamı temsil etmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.