Para Piyasaları

Altın fiyatlarında gün ortası değerlendirmesi: Gram altın tekrar yükselişe geçti! 7 Eylül 2022 güncel altın fiyatları: Çeyrek altın, ons altın…

Bir süredir düşüşte olan ancak pazartesi günü itibari ile yükselmeye başlayan altın fiyatları, 7 Eylül Çarşamba gününe gerileme ile başladı. Öğle saatleri itibari ile tekrar yükselmeye başlayan altın fiyatları, tüketiciler ve yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor.

7 EYLÜL 2022 GÜNCEL GRAM ALTIN FİYATLARI

Son 3 haftadır bin TL’lik kritik seviyenin altından işlem gören ancak yeni haftaya girilmesi ile birlikte oklarının tekrar yukarı yöne çeviren gram altın, tüketicileri ve yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor. Altın piyasasına yatırım yapmak isteyen potansiyel yatırımcıların yüzlerini güldüren gram altında fiyat düşüşü, yeni günde de arama motorlarında sıklık ile araştırılan konu başlıklarından birisini oluşturuyor.

Pazartesi günü oklarını yukarı yöne çeviren ve günler sonra bin TL’lik kritik seviyenin üzerine çıkan gram altın, dün de yükselişini devam ettirdi. 6 Eylül Salı günü bu saatlerde 1.006,35 TL alış 1.006,56 TL satış seviyelerinden işlem gören gram altın, işlem gününü yine bin TL’nin üzerinde kapattı.

Yeni güne dünün aksine gerileme ile başlayan gram altın, tekrar bin TL’nin altına geriledi ve günün ilk saatlerinde 997 TL seviyelerinden işlem gördü. 7 Eylül 2022 öğle saatleri itibari ile tekrar yükselişe geçen gram altın, yakından takip edilmeye devam edilirken saat 12:58 itibari ile alış- satış seviyeleri şu şekilde açıklandı:

  • Gram altın alış: 1.000,22 TL
  • Gram altın satış:1.000,46 TL

7 EYLÜL 2022 GÜNCEL ONS ALTIN FİYATLARI

Gram altında ve döviz kurlarında gözlenen hareketlilik, ons altın fiyatlarını da direkt olarak etkiledi. Küresel bazda en çok takip edilen altın türlerinden olan ons altın, yeni güne büyük bir sürpriz ile başladı.

Bir süredir düşüşte olan ve bin 700 dolar seviyelerine kadar gerileyen ons altın, pazartesi günü oklarını yukarı yöne çevirdi ve bin 700 dolarlık seviyenin üzerinden işlem gördü. Dün de yükselişini sürdüren ons altın, yakından takip edilmeye devam edildi. 6 Eylül Salı günü bu saatlerde 1.718,54 dolar alış 1.718,81 dolar satış seviyelerinden işlem gören ons altın, günü yine benzer seviyelerden kapattı.

Yeni güne düşüş ile başlayarak herkesi şaşkına çeviren ons altın, 1698 dolar seviyelerine kadar düştü. 7 Eylül 2022 öğle saatleri itibari ile tekrar yükselişe geçen ons altın, saat 13:00 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Ons altın alış: 1.706,60 dolar
  • Ons altın satış: 1.706,83 dolar

7 EYLÜL 2022 ALTIN FİYATLARI

Yeni güne düşüş ile başlayan altın fiyatları, öğle saatler itibari ile yükselmeye başladı. 7 Eylül saat 13:01 itibari ile güncel altın fiyatları şu şekilde açıklandı:

  • Çeyrek altın: 1.677 TL
  • Yarım altın: 3.347 TL
  • Cumhuriyet altını: 6.669 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.