Para Piyasaları

Altın madeni dünyada bitiyor mu? Şok açıklamalar geldi! Büyük altın krizine hazırlıklı olun!

Dünya üzerindeki yeraltı kaynakları; doğanın tahrip edilmesi, küresel iklim krizi gibi nedenlerden dolayı tükenmeye başlıyor. Yalnızca su kaynaklarına yönelik bir tükenişin var olduğu düşünülürken yapılan araştırmalar yer altından çıkarılan altın madenine yönelikte hızlı bir tükenişe doğru adım adım gidildiği ifade ediliyor.

Altın Yerine Kripto Para Geçebilir

Dünya Altın konseyi toplandı. Son dönemlere yönelik bir rapor hazırlandı. Hazırlanan rapor içerisinde 53 bin ton altın rezervinin var olduğu yazıyor. Altın madeninde ileriye dönük olarak yaşanabilecek kriz ve kıtlık anına yönelik neler yapabileceği uzmanların hedefinde. Olası bir altın krizine yönelik olarak gelecekte Kripto para varlıklarının altının yerini alabileceği söyleniyor. Altın ve para piyasası uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, kripto paralara işaret eden ilk isim oldu. Devlet kontrolüne geçerek yeni bir sektör haline gelebilir. Dolar karşısında altın yerine geçerli olacak bir para birimi olarak değerlendirilebilir, ifadelerini kullandı. Yıldırımtürk açıklamasında önümüzdeki süreçte 8 ayarlık altının üretebileceğini de belirtti. Özellikle Körfez ülkelerinde yansımasının daha derinden hissedileceğini açıklamasına ekledi.

18 Yıl İçerisinde Altın Tamamen Bitecek

Açıklanan raporda çarpıcı bir iddiada yer alıyor. Yıllık olarak 3 bin ton civarında bir üretim hacmine sahip olan altın rezervinin 18 yıl içerisinde tamamen biteceği de öngörülüyor. Ortaya konan analizler sonrasında su rezervlerinde olan büyük kıtlıkla beraber altında da büyük bir krizin kapıda olduğunu gösteriyor. İleriye dönük olarak uzmanlardan açıklama geldi. Altın madenciliğine yönelik rezerv sıkıntısı yaşamaya başlanması, yer altındaki altının tamamen tükenmesi durumunda yer üstünde var olan altınların değerinin bir anda artacağını belirtti. Altın olarak saklanan mücevherlere yönelik bakış açısı o gün geldiğinde tamamen değişecek.

Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.