Para Piyasaları

Altın piyasasında hareketlilik başladı: Gram altın ve onsa altın yükselirken çeyrek altın düşüşe geçti! 21 Eylül 2022 güncel altın fiyatları

Yeni güne hareketli başlayan altın piyasası, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor.

21 EYLÜL 2022 GÜNCEL GRAM ALTIN FİYATLARI

Uzun süredir yükselişte olan dolar kuru, döviz kurlarında olduğu gibi altın piyasasında da etkili olmaya devam ediyor. Dolar kurunun yukarı yönlü hareketlerine bağlı olarak bir düşüp bir yükselen altın türlerinden olan gram altın, yatırımcıları ve potansiyel yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda uzunca bir sürenin ardından ilk kez bin TL’lik kritik seviyenin altına gerileyen gram altın, kısa bir toparlanma süreci sonunda tekrar bin TL’nin üzerine çıktı e bin 5 TL seviyesine kadar ulaştı. Geride bıraktığımız hafta içerisinde açıklanan ABD enflasyonunun ardından tekrar gerilemeye başlayan gram altın, bin TL’nin altına kadar düşerek potansiyel yatırımcısı tarafından bir alım fırsatı oluşturduğu yönünde yorumlandı.

Yeni haftaya hareketli başlayan gram altın dün bu saatlerde 984,55 TL alış 984,67 TL satış seviyelerinden işlem gördü. Yeni güne de hareketli başlayan ve oklarını yukarı yönde tutan gram altın, 21 Eylül Salı saat 09:09 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Gram altın alış: 980,12 TL
  • Gram altın satış: 980,29 TL

21 EYLÜL 2022 GÜNCEL ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Dolar kurunda ve gram altında ortaya çıkan hareketler sonrasında gözler çeyrek altına çevrildi. Makas aralığı oldukça geniş olduğu için yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından pek de tercih edilmeyen çeyrek altın, son dönemlerde dalgalı hareketler sergileyerek kafaları daha da karıştırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda agresif bir çıkış yakalayan dolar kuru ile birlikte aşağı yönlü hareketleri hızlanan çeyrek altın, iki günlük bir toparlanma sürecinin ardından açıklanan ABD enflasyonun açıklanması ile tekrar düşüşe geçmeye başladı.

Yeni haftaya hareketli başlayan çeyrek altın dün bu saatlerde 1.634 TL alış 1.652 TL satış seviyelerinden işlem gördü. Akşam saatlerine doğru düşüşe geçen çeyrek altın, yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başladı. 21 Eylül 2022 saat 09:13 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Çeyrek altın alış: 1.630 TL
  • Çeyrek altın satış: 1.652 TL

21 EYLÜL 2022 ALTIN FİYATLARI

Dolar kurunun hareketliliği ile birlikte bir düşüp bir yükselen altın fiyatları, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Dün akşam saatlerine doğru düşüşe geçen altın fiyatları, yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başladı. Piyasada işlem gören altın türlerinin, 21 Eylül saat 09:14 itibari ile güncel seviyeleri şu şekilde:

  • Ons altın alış- satış: 1.669,72 dolar- 1.670,04 dolar
  • Yarım altın alış- satış: 3.250 TL- 3.301 TL
  • Cumhuriyet altını alış- satış: 6.500 TL- 6.583 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.