Para Piyasaları

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, sert gerileyen altına ilişkin yeni değerlendirmelerini yayınladı: “Eylül- ekim aylarında büyük tufan bekliyorum!”

ABD enflasyonunun açıklanmasından sonra sert gerileyen altın fiyatlarına ilişkin yeni açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar için önemli bilgiler verdi.

ALTININ DÜŞÜŞÜNÜ DEĞERLENDİRDİ!

Geçtiğimiz haftalarda agresif bir çıkış yakalayan dolar kuru karşısında 3 haftalık bir düşüş eğilimi içerisinde olan altın fiyatları, iki gün önce açıklanmış olan ABD enflasyonundan sonra tekrar gerilemeye başladı. Uzun bir sürenin ardından bin TL’lik kritik seviyenin altına kadar gerileyen gram altın, potansiyel yatırımcıların yüzlerini güldürürken altın yatırımcısını endişelendirmeye başladı.

Uzun süredir meslekte olan ve ekonomi piyasalarına ilişkin yaptığı tespit ve değerlendirmeler ile hem yatırımcılar hem potansiyel yatırımcılar hem de diğer vatandaşlar tarafından yakından takip edilen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son iki gündür sert bir gerileme içerisinde olan gram altına ilişkin yeni yorumlarını yayınladı. Kendisine ait olan YouTube kanalı üzerinden ekonomi piyasalarına ilişkin yeni değerlendirmelerini içeren yeni videosunu yayınlayan Uzman İslam Memiş, ons altının düşüşüne de değindi.

Sabah saatlerinde bin 700 doların oldukça altına gerileyen ons altına ilişkin yeni değerlendirmelerini yapan Uzman İslam Memiş, şu ifadeleri kullandı: “Ons altın ABD’nin enflasyon açıklaması ile birlikte geriledi. Hızlı bir şekilde bin 700 doların üzerine doğru ataklar gerçekleştirdi. Burada bin 550 dolar senaryosu da var. -mış, -muş bir kenara, gerçekleşmiş fiyatlar ise bir kenara. 2 bin 59 dolara kadar yükselen bir ons altın vardı, bugün bakıldığında herkes 3 bin- 3 bin 500 dolar seviyelerinden bahsediyor. Ons altının fiyatı bin 700 dolara kadar geriledi mi? Evet, geriledi. Ben bu fiyatı alıp, cebime koyarım. Tereddüttüm varsa da gerçekleşenin yüzde 50’sini cebime koyar, kalan yarısı için endişem varsa o zaman yine alır kazanırım. Ya olmazsa? Agresif yükselişler gözlenir ise bu kez de açıkta kalmak bir tarafa yüzde 50’yi kurtardığım için kendimi şanslı hissederim.”

EYLÜL- EKİM AYLARINA DİKKAT!

Bir yükselip bir düşen altın fiyatları yatırımcıları ve potansiyel yatırımcıları tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken altın piyasasında yakın vadede yaşanacak gelişmelere ilişkin tahminlerini de dile getiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, açıklamalarına şu ifadeler ile devam etti: “Gram altın şu an da 997 TL seviyesinde gösteriliyor. Ancak gram altın şu an da bin 13- bin 17 TL aralığında. Gram altın bin TL’nin altına geriler mi? Piyasalarda her şey olabilir ancak ben bir iddiaya girmiş ve ‘bin TL’nin altında alamayacaksınız’ demiştim. Nisan ayında ise ‘900 TL’nin altında alamayacaksınız’ demiştim, kimse de alamadı. Mayıs ayında ‘950 TL’ dedim, bu da ikinci iddiamdı. Ben sizi ekim ayına hazırlıyorum. ‘Büyük bir tufan bekliyorum’ dediğim videolarım vardı. Niçin eylül ve ekim aylarını işaret ettiğimi o videolarda açıkladım.”

“TUZAĞA DÜŞMEYİN!”

Potansiyel yatırımcıları ve yatırımcıları uyaran Uzman Memiş, şu ifadeleri kullandı: “Bugüne kadar ülkemizde gram altın bin TL’nin altına hiç düşmedi. Gram altının fiyatını 990 TL olarak görüyorsunuz, tuzağa düşmeyin.”

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.