Para Piyasaları

Altında düşüş sürüyor! Gram altın 990 TL’ye kadar geriledi! Çeyrek altın ne kadar oldu? Ons altın kaç dolar? 15 Eylül 2022 güncel altın fiyatları

Dün akşam saatleri itibari ile aşağı yönlü hareketleri hızlanan altın piyasası, yeni güne herkesi şaşırtan seviyelerde başladı. Gram altın, ons altın, çeyrek altın ve diğer altın türlerinde ciddi gerilemeler kayda geçti.

15 EYLÜL 2022 GÜNCEL GRAM ALTIN FİYATLARI

Son haftalarda oklarını yukarı yöne çeviren ve ani bir çıkış yakalayarak aralık ayında kırmış olduğu 18,36 TL’lik rekora doğru adım adım yaklaşan dolar kuru, altın piyasasını da karıştırdı. Dolar kurunun hızlı yükselişi sonrasında gram altının da ani bir atak yapacağı konusunda endişelenen potansiyel yatırımcılar ve diğer vatandaşlar, beklemedikleri grafikler ile karşılaşmaya başladı.

Geçtiğimiz haftalarda yükseliş trendine giren dolar kuru karşısında oklarını aşağı yöne çeviren ve uzun bir aranın ardından bin TL’nin altına gerileyen gram altın, bir hafta öncesinde toparlanma sürecine girerek tekrar bin TL’nin üzerine çıktı. Yeni haftaya da bin TL’lik kritik seviyenin üzerinden başlayan gram altın, dün itibari ile tekrar gerilemeye başladı.

Dün bu saatlerde 998,69 TL alış 998,87 TL satış seviyelerinden işlem gören gram altın, yeni güne yine aşağı yönlü hareketler ile başladı. Yatırımcılar, potansiyel yatırımcılar ve diğer vatandaşlar tarafından yakından takip edilen gram altın, 15 Eylül saat 08:47 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Gram altın alış: 990,89 TL
  • Gram altın satış: 991,06 TL

15 EYLÜL 2022 GÜNCEL ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Dolar kuruna ve gram altına bağlı olarak şekil alan ve son haftalarda dalgalı grafikler sergileyen çeyrek altın, yeni günde de yatırımcılar, potansiyel yatırımcılar ve diğer vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda değer kazanan dolar kuru karşısında gerileyen ve yeni hafta itibari ile de toparlanma sürecine girdiği düşünülen çeyrek altın, dün itibari ile tekrar gerilemeye başladı. Dün bu saatlerde 1.648 TL alış 1.665 TL satış seviyelerinden işlem gören çeyrek altın, yeni güne aşağı yönlü hareketler ile başladı.

Yeni güne düşüş ile başlayan çeyrek altın, 15 Eylül Perşembe saat 09:49 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Çeyrek altın alış: 1.636 TL
  • Çeyrek altın satış: 1.656 TL

15 EYLÜL 2022 ALTIN FİYATLARI

Dolar kurunda gözlenen ani yükseliş sonrası düşüşe geçen sonrasında ise tekrar bir toparlanma sürecine girerek oklarını yukarı yöne çeviren altın piyasası, dün itibari ile yine gerilemeye başladı. Ons altın, yarım altın ve Cumhuriyet altını, yeni güne düşüş ile başladı.

15 Eylül Perşembe saat 08:51 itibari ile güncel altın fiyatları şu şekilde:

  • Ons altın alış- satış: 1.688,50 dolar- 1.688,84 dolar
  • Yarım altın alış- satış: 3.263 TL- 3.314 TL
  • Cumhuriyet altını alış- satış: 6.525 TL- 6.604 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.