Editörün SeçimiPara Piyasaları

Altında flaş tahmin: Yılsonuna 1500 TL fiyat hedefi!

Gram altın fiyatı bin liranın üzerine çıktı ve gözler olası yeni hedeflere çevrildi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın tahminleri ile yüzde 50’yi aşan bir yükselişe işaret etti. Altın ne olur? Yükselir mi düşer mi? İşte uzmanından altın fiyat tahminleri…

ABD ekonomisi yüksek enflasyon ve resesyon ile mücadele verirken altın fiyatları gaza bastı! ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artışlarına ara vereceği beklentisi ile gram altın 1000 lirayı geçti. Gram altındaki 2022 yılı yükselişi sürerken önceki gün NTV’ye katılan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, gram altın hedefi ile yayına damgasını vurdu!

GRAM ALTIN YILSONU HEDEFİ 1500 TL!

Mehmet Ali Yıldırımtürk, ons altın yorumları ile başladığı yayında 1.800 – 1.950 dolar bantlarına işaret etti. Bu bantta hareketin sonrasında ons altın fiyatının 2 bin doları aşacağını ifade eden Yıldırımtürk, gram altın için yılsonu fiyat tahminini 1.500 TL olarak paylaştı.

Önümüzdeki günlerde ilk olarak gram altının 1.350 TL fiyata ulaşmasını bekleyen Yıldırımtürk, yılsonuna doğru yükselişin hızlanacağını ve fiyatların 1.500 TL’ye ulaşacağını öngördü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.