Para Piyasaları

Altının düşüşü sürüyor mu? Gram altın kaç TL oldu? Yarım altın kaç lira? Ons altın kaç dolar? 17 Eylül 2022 güncel altın fiyatları

Hafta arasında açıklanan ABD enflasyonundan sonra düşüşe geçen altın fiyatları, dün akşam saatlerine doğru adeta çakıldı. Beklenmeyen bu düşüşün ardından altın piyasası yakın takibe alınırken 17 Eylül Cumartesi günü yukarı yönlü hareketlerin başladığı gözlendi.

17 EYLÜL 2022 GÜNCEL GRAM ALTIN FİYATLARI

Geçtiğimiz haftalarda agresif bir çıkış sergileyen dolardan tersi yönde etkilenen ve oklarını aşağı çevirerek bir anda düşüşe geçen gram altın, uzun bir sürenin ardından bin TL’nin altından işlem gördü. 3 hafta boyunca düşüş eğiliminde olan gram altın, tamamladığımız haftanın başında toparlanarak oklarını yukarı yöne çevirdi ve günler sonra bin TL’nin üzerine çıktı.

Hafta arasında ABD enflasyonunun açıklanması ile birlikte oklarını aşağı yöne çeviren ve tekrar bin TL’nin altına gerileyen gram altın, dün düşüş hareketlerini hızlandırdı. Yatırımcıları, potansiyel yatırımcılar ve diğer vatandaşlar tarafından yakın takibe alınan gram altın, yeni güne hareketli başladı.

Dün bu saatlerde 976,83 TL alış 977 TL satış seviyelerinden işlem gören gram altın, yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başladı. 17 Eylül Cumartesi saat 08:37 itibari ile güncel gram altın alış satış seviyeleri şu şekilde:

  • Gram altın alış: 983,40 TL
  • Gram altın satış: 983,62 TL

17 EYLÜL 2022 GÜNCEL ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Gram altının dolar kuruna göre aldığı pozisyonu takip eden çeyrek altın, uzun süreli düşüş hareketlerinden sonra hafta başında toparlandı. Ancak ABD enflasyonunun kamuoyu ile paylaşılması ile birlikte tekrar yükselişe geçen çeyrek altın, hafta boyunca dalgalı hareketler sergilemeye devam etti.

Dün düşüş hareketleri hızlanan ve bu saatlerde 1.618 TL alış 1.640 TL satış seviyelerinden işlem gördü. Yeni güne hareketli başlayan çeyrek altın, 17 Eylül 2022 saat 08:39 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Çeyrek altın alış: 1.628 TL
  • Çeyrek altın satış: 1.653 TL

17 EYLÜL 2022 ALTIN FİYATLARI

Geçtiğimiz haftalarda yükselişe geçen dolar kurundan tersi yönde etkilenerek düşüşe geçen altın türleri, tamamladığımız haftanın başında toparlanmaya başlasa da dün itibari ile hızla gerilemeye başladı. ABD enflasyonunun açıklanması ile birlikte oklarını aşağı yöne çeviren gram altın, diğer altın türlerinin de düşüşe geçmesine sebep oldu.

Yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başlayan altın piyasası, düşüş hareketlerinin devam edip etmeyeceğini merak eden yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takibe alındı. 17 Eylül 2022 saat 08:42 itibari ile açıklanan güncel altın alış satış seviyeleri ise şu şekilde oldu:

  • Ons altın alış- satış: 1.675,23 dolar- 1.675,61 dolar
  • Yarım altın alış- satış: 3.246 TL- 3.306 TL
  • Cumhuriyet altını alış- satış: 6.491 TL- 6.591 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.