Para Piyasaları

Analist “Bu projeden uzak durun” diyerek düşüş beklediği 3 altcoini açıkladı!

Kripto para piyasalarında düşüş yönlü hareketler kaydedilmeye devam ederken, yatırımcılar da analistlerden gelen tahmin ve analizleri değerlendirmeye devam ediyor. Piyasada uzun süredir devam eden düşüşlerle birlikte bir süredir başta Bitcoin (BTC) olmak üzere bir yükseliş hareketliliğinin başlayacağı düşünülüyordu.

Ancak süreç uzadıkça umutlu beklentiler, birçok kişi için yerini uzun vadeli düşüşlere bıraktı. Ünlü bir analist, devam eden düşüşlerin ortasında odağına düşüşlerini derinleştirmesini beklediği 3 altcoini aldı. Analist Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Optimism (OP) için neden düşüş bekliyor? İşte detaylar…

Kripto para piyasaları uzun bir süredir düşüş eğiliminden çıkabilmek adına mücadele veriyor. Ancak düşüş yönlü tahminler de gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda kripto para piyasalarının yakından tanıdığı analistlerden biri olan Altcoin Sherpa da düşüş beklediği, hatta düşüşlerini derinleştirmesini beklediği 3 altcoini paylaşarak yatırımcıları düşüş senaryosu karşısında uyardı.

POLYGON (MATIC)

Ünlü analist, listesine ilk olarak Polygon’u (MATIC) ayırdı ve Twitter’dan yaptığı paylaşımında piyasa koşullarına dikkat çekerek, MATIC’in yılsonuna doğru 0,60 dolar seviyesine çıkacağını düşündüğünü belirtti. Ancak burada ilginç bir nokta var ki; o da MATIC’in yazım sırasında hali hazırda 0,73 dolar seviyesinde işlem görüyor olması. Yani analist, MATIC’te önce derin bir düşüş ve ardından bir toparlanma bekliyor. Analiste göre MATIC bu olası düşüşlerle birlikte 0,35 dolara kadar gerileyecek ve ardından yılsonuna doğru 0,60 dolara tırmanacak.

AVALANCHE (AVAX)

Ünlü analist Altcoin Sherpa, listesinde ikinci olarak Avalanche’e (AVAX) yer verdi ve benzer düşüş beklentilerini AVAX için de açıkladı. Analist, AVAX’ın değer kaybetmeye devam edeceğini düşündüğünü söyledi ve teknik göstergelerden yola çıkarak, AVAX fiyatında da derin düşüş sonrası toparlanma beklediğini ifade etti. Bu noktada analiste göre AVAX 13 dolar seviyesinin altına gerileyecek ve ayı piyasasının etkisinden uzun bir süre çıkamayacak.

AVAX fiyatının 13 doların altına sarkmasının şaşırtıcı olmayacağını belirten analist, AVAX bu noktalarda dip seviyesini gördükten sonra onun toparlanacağını, ikili dip formasyonunun ortaya çıkma ihtimalinin olduğunu ve düşüşün devam edeceğini düşündüğünü söyledi. Yazım sırasında AVAX, 17,1 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

OPTIMISM (OP)

Ünlü analist Altcoin Sherpa, bu noktada listesinde üçüncü ve son sırayı ise Optimism’e (OP) bıraktı ve en ciddi düşüş senaryosunun bu varlıklar arasında OP’de görüleceğini iddia etti. OP’ye odaklanan analiste göre varlığın fiyatı 0,50 dolar seviyesine kadar düşecek ve diğer tahminlerinde öne sürdüğü toparlanma senaryosu OP için kısa sürede geçerli olmayacak.

Yani analiste göre OP 0,50 dolara kadar geriledikten sonra uzun bir süre ralli evresine geçemeyecek ve bu bölgede sıkışıklık yaşayacak. Uzun bir sürenin ardından OP’nin yükselebileceğini iddia eden analist, toparlanma sonucu fiyatın nereye gidebileceğine ilişkin bir tahminde bulunmadı. Analist yatırımcılara OP’den uzak durmalarını tavsiye etti. Yazım sırasında OP 0,89 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.