Bankacılık

Araç alacak olanlar dikkat! Halkbank düşük faizli, iki ay taksit ertelemeli yeni taşıt kredisi kampanyasını duyurdu!

Artan araç fiyatları karşısında kendi aracına sahip olmak isteyen tüketicilere destek olma kararı alan Halkbank, taksit erteleme fırsatı sunduğu yeni taşıt kredisi kampanyasını kamuoyu ile paylaştı.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI EYLÜL 2022

Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından olan Halkbank, sene başından bu yana geliştirmiş olduğu kredi kampanyalarına bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Artan araç fiyatlarına karşı düşük faizler ile geliştirilmiş olan yeni taşıt kredisi kampanyasının ayrıntıları, kamuoyu ile paylaşıldı.

Halkbank’ın resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulmuş olan yeni taşıt kredisi kampanyasına göre kampanyadan sıfır kilometre araçlar için faydalanacak olanlara yüzde 1,63, ikinci el taşıtlar için faydalanacak olanlara yüzde 1,65 faiz oranı karşılığında hizmet sunulacağı bilgisi kaydedildi. 2 ay taksit erteleme fırsatı sunan kampanya kapsamında kullanılabilecek olan azami vade sayısı ise 48 ay olarak belirlendi.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI AYRINTILARI

Yeni dönemde birçok faktör çerçevesinde giderek zamlanan araç fiyatlarına karşı tüketicilerin yanlarında yer almaya karar veren Halkbank, geliştirmiş olduğu düşük faizli 2 ay taksit ertelemeli yeni taşıt kredisi kampanyasına ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Halkbank geliştirmiş olduğu yeni taşıt kredisi kampanyası kapsamında sunacak olduğu üst limit nakit desteğinin ekspertiz raporuna göre belirleneceğini bildirdi. Kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan azami vade sayıları ise şu şekilde duyuruldu:

 • Kasko değeri 0- 400.000 TL aralığında olan araçlar için: 48 ay
 • Kasko değeri 400.001- 800.000 TL aralığında olan araçlar için: 36 ay
 • Kasko değeri 800.001- 1.200.000 TL aralığında olan araçlar için: 24 ay
 • Kasko değeri 1.200.001- 2.000.000 TL aralığında olan araçlar için: 12 ay

Halkbank 48 ay vade ile sınırlandırmış olduğu 2 ay taksit ertelemeli yeni taşıt kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen tüketiciler için örnek hesaplama tablolarını oluşturdu. Söz konusu örnek maliyet tabloları, kamuoyu ile paylaşıldı.

Birinci hesaplama tablosu (sıfır kilometre araçlar için):

 • Kredi tutarı: 100 bin TL
 • Vade sayısı: 48 ay
 • Faiz oranı: Yüzde 1,63
 • Taksit tutarı: 3.285,11 TL
 • Kredi tahsis ücreti: 550 TL

İkinci hesaplama tablosu (ikinci el taşıtlar için):

 • Kredi tutarı: 100 bin TL
 • Vade sayısı: 48 ay
 • Faiz oranı: Yüzde 1,65
 • Taksit tutarı: 3.301,78 TL
 • Kredi tahsis ücreti: 550 TL

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURUSU EYLÜL 2022

Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından olan Halkbank tarafından geliştirilmiş olan düşük faizli, iki ay taksit ertelemeli taşıt kredisi kampanyası, yeni dönemde uygun ödeme planı çerçevesinde kendi aracına sahip olmayı planlayan tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. İlgili grupta yer alan vatandaşlar, kamu bankasının yeni taşıt kredisi kampanyasından nasıl yararlanabileceklerini araştırmaya devam ederlerken beklenen açıklama Halkbank’tan geldi. Banka, ilgili taşıt kredisi kampanyasının başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Halkbank geliştirmiş olduğu taşıt kredisi kampanyasının başvuru sürecine ilişkin ayrıntıları, resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Söz konusu duyuruya göre banka ilgili kampanyası için yalnızca şahsi başvuruları kabul ettiğini ve bunun için de en yakın banka şubesine gidilmesi gerektiğini bildirdi. Halkbank, 2 ay taksit ertelemeli taşıt kredisi kampanyasına hem mevcut müşterilerinin hem de yeni müşterilerinin başvuru yapabileceklerini duyurdu.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.