Gündem

Araç alacaklar şokta: 150 bin TL’ye sıfır araç satışı gündemde! Ucuza araba müjdesi verildi…

150 bin TL'ye sıfır araç satışı gündemde! Ucuza araba müjdesi verildi… Otomotiv sektöründe yaşanan durgunluk, piyasaların genel dalgalanışı, küresel çaplı yaşanan Çip krizinin etkileri piyasalara yansıdı. Ocak ayı itibari ile araç satın alımında ÖTV oranında ne kadar indirim sunulsa da istenen satışlar gerçekleşemedi. Sıfır otomobil piyasasında halihazırda uygun fiyatta araç bulabilmek gittikçe zorlaştı. Konu üzerine farklı donanımlara sahip yeni bir uygulamaya geçileceği müjdesi geldi.

Araç Fonksiyonelliği Azaltılacak

Daha uygun fiyatlı sıfır araç modelleri üretebilmek çözüm yolu olarak görülüyor. Fiat geleneksel sistemi ile oluşturduğu araçlarda fonksiyonları azaltarak piyasaya daha uygun araç sunmaya hazırlanıyor. Şu anki sistemde teknolojinin her türlü imkanı otomotiv sektöründe faydalanılıyor.

İleri teknolojilerden yararlanılarak üretilen araçlar hali ile erişilemez rakamlarla satılıyor. Bu durumda çözüm yolu olarak araçların kapasitelerin de azaltmaya gidilecek, fonksiyonellik azaltılarak fiyatlar ucuzlaştırılacak.

150 Bin TL'ye Araç Satın Alınabilecek

Fiat'ın ardından Renault yeni bir hamle de bulunuyor. Fonksiyonelliği azaltılmış araçlar piyasaya sürüldüğünde yaklaşık 150 bin TL'ye sıfır kilometre araç satın alımı yapılabilir hale gelecek. Konu üzerine Renault'un benzer bir fikir ile satış yapacağı konusunda iddialarda bulunuldu. Beğenilen ve sevilerek kullanılan Clio marka araçların donanımsal özelliklerini değiştirerek satış yapmayı planlandığı söyleniyor.

Tek fark araçların dış yüzeylerinde fiziksel olarak herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Ancak kişinin daha konforlu ve teknolojinin faydalarından yararlanabildiği araç özellikleri tasarlanan yeni otomobillerden çıkarılacak. Yapılan bu kısıtlamalarla birlikte aracın fiyatı ucuzlayacak. Şu anki söylentilere göre yapılan bu uygulamalar sonrasında vergilerde dahil edilerek yaklaşık 150 bin TL civarında sıfır kilometre araç alabilmek hayal olmaktan çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.