Gündem

Araç sahipleri dikkat! Ard arda gelen zam sonrası indirim geliyor! Motorin indirimi ne zaman geçerli olacak?

Son dönemlerde yaşanan petrol piyasalarındaki hareketlilik akaryakıt fiyatlarını da etkiliyor. Hafta başlangıcında alınan benzin ve motorine yönelik zam kararının üzerine yeni bir indirim haberi daha geldi.

AKARYAKIT İNDİRİMİ NE ZAMAN GEÇERLİ OLACAK?

Akaryakıt indirimi motorinin litre fiyatına 1.12 TL indirim ile yansıyacak. Bu gece yarısı itibariyle uygulanacak motorin indirimi sonrasında yarından itibaren deposunu fulleyecekler motorini indirimli olarak kullanılabilecek.

GEÇEN HAFTA BRENT PETROLDE NELER YAŞANDI?

Geçtiğimiz hafta Brent petrolün ham petrol fiyatının haftalık yüzde değerinde 6,7 oranında düşüş görülmüştü. Bu 90 doların altına gerilemesine neden olmuştu. Brent petrolünün yüzde değeri ise 6,4 oranında değer kaybı yaşayarak 95 doların altına kadar inmişti. Bu gerilemelerden kaynaklı olarak akaryakıtta büyük bir indirim süreci yaşanmıştı. Hem motorin grubunda hem de benzin grubuna yönelik peş peşe indirimler göze çarpmıştı.

BENZİN VE MOTORİNDE SON DURUM!

Cuma günü benzinde 1 lira 51 kuruş motorinde ise 2 lira 41 kuruşluk indirim yapıldı. Yeni hafta başlangıcı ile beraber petrolde yaşanan yükseliş piyasalarda da kendini hissettirmeye başladı. Son olarak Salı günü hem benzine hem de motorine zam uygulandı. Benzine uygulanan 56 kuruşluk zam sonrası motorine 69 kuruşluk zam yansıdı. Bunun üzerine sabah saatleri itibariyle Brent petrolün düşüşü yarından itibaren geçerli olacak motorinin litresine 1.12 TL indirim sağladı.

MOTORİN İNDİRİMİ SONRASI GÜNCEL FİYATLAR NASIL OLACAK?

Güncel akaryakıt fiyatları yarın uygulanacak motorin indirimi ile değişiyor. Motorinin litre fiyatına uygulanacak 1.12 TL indirim sonrası güncel fiyatı 23.4 TL’Ye gerileyecek.

İSTANBUL GÜNCEL MOTORİN VE BENZİN FİYATI

  • Motorinin litre fiyatı 24.52 TL
  • Benzinin litre fiyatı 18.66 TL

 ANKARA GÜNCEL MOTORİN VE BENZİN FİYATI

  • Motorinin litre fiyatı 24.65 TL
  • Benzinin litre fiyatı 18.81 TL

 İZMİR GÜNCEL MOTORİN VE BENZİN FİYATI

  • Motorinin litre fiyatı 24.67 TL
  • Benzinin litre fiyatı 18.79 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.