Ekonomi

Araç sahiplerine indirim müjdesi geldi: Motorin indirimi ne zaman başlayacak? İstanbul, Ankara, İzmir güncel akaryakıt fiyat listesi…

Rusya – Ukrayna arasındaki savaş süreci küresel piyasalarda petrol fiyatlarını da istenmeyen seviyelere ulaştırdı. Brent petrolün varil fiyatındaki yükseliş trendini düşüş takip ediyor. Son dönemlerde 100 doların altında seyrediyor. Dalgalı süreç devam ederken araç sahiplerini mutlu edecek yeni bir indirim haberi geldi. Motorine yapılacak olan yeni indirim şimdilerden piyasalarda beklentiyi yükseltti.

Akaryakıt fiyatları Brent petrolün değişiminden ve o dönemin döviz kurundan doğrudan etkileniyor. Petrol yükseldikçe ya da düştükçe akaryakıt fiyatları da o yönde hamle gösteriyor. Araç sahiplerinin beklediği o müjdeli haber sonunda geldi. Motorine uygulanacak indirim sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir’de yeni akaryakıt fiyatları ne kadar olacak? araştırılmaya başlandı.

İNDİRİM SONRASI GÜNCEL FİYAT PİYASAYA NASIL YANSIYACAK?

Beklenen motorin indirimi 2 lira 25 kuruş olarak piyasalara yansıyacak. Güncel motorin kuru İstanbul’da 22,58 TL. Yapılacak indirim sonrasında motorinin güncel fiyatı 20,33’ye kadar düşecek. Her il için bu rakam farklı olacak.

MOTORİN İNDİRİMİ NE ZAMAN GEÇERLİ OLACAK?

Araç piyasalarını hareketlendiren yeni motorin indirim haberi etkisini göstermeye başladı. Brent petrolün varil fiyatı 91,36 dolara kadar düştü. Motorin indiriminin de pompaya yansıyacağı gün merak edilmeye başlandı. 2 lira 25 kuruşluk indirim 3 büyük şehirde aynı anda Pazartesi günü itibariyle geçerli olacak. 19 Eylül Pazartesi günü motorin indirimi sonrasında güncel motorin litre fiyatı 20 lira 33 kuruşa kadar düşecek.

İSTANBUL BENZİN, LPG, MOTORİN FİYAT LİSTESİ

  • İstanbul benzinin litre fiyatı 19,23 TL
  • İstanbul LPG’nin litre fiyatı 11,62 TL
  • İstanbul motorinin litre fiyatı 24,86 TL

ANKARA BENZİN, LPG, MOTORİN FİYAT LİSTESİ

  • Ankara benzinin litre fiyatı 19,36 TL
  • Ankara LPG’nin litre fiyatı 11 TL
  • Ankara motorinin litre fiyatı 24,92 TL

İZMİR BENZİN, LPG, MOTORİN FİYAT LİSTESİ

  • İzmir benzinin litre fiyatı 19,34 TL
  • İzmir LPG’nin litre fiyatı 11,73 TL
  • İzmir motorinin litre fiyatı 24,94 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.