Para Piyasaları

ARK Invest analisti Bitcoin fiyatının geleceğini açıkladı! Bu tahmin yatırımcıları endişelendirecek!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir düşüş eğiliminde seyrediyor ve bu düşüşler piyasa geneline de yansımaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında olduğu gibi bu yıl da Mayıs ayında sert geri çekilme yaşayan Bitcoin, ardından Haziran ayında düşüşlerini daha da derinleştirdi. Piyasa büyük bir sallantı yaşarken, Bitcoin’in yöneleceği yön de merak konusu oldu. Yatırımcılar Bitcoin’in hangi yönde ilerleyeceğini öngörmek isterken, ARK Invest analistinden kritik bir Bitcoin fiyat tahmini geldi. Ünlü analist Yassine Elmandjra, Bitcoin fiyatının geleceği hakkında fikirlerini paylaştı. İşte detaylar…

Ünlü Analistten Korkutan Tahmin

ARK Invest Management analisti Yassine Elmandjra, Bitcoin gibi riskli varlıkların olumsuz makro ekonomik koşullar nedeni ile sorunlar yaşamaya devam edebileceğini düşünüyor. Yakın bir zamanda Twitter üzerinden Bitcoin fiyatına dair tahmin ve fikirlerini paylaşan analist, resesyon endişelerine rağmen ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini de dile getirdi. Ünlü analiste göre bu senaryoda Bitcoin fiyatı kısa bir süre önce 10 yıldan daha uzun bir süredir geçirdiği en kötü çeyrek performansına rağmen hala düşüş için dip arayacak.

Analist Teknik Verileri Değerlendirdi

Ünlü analist Yassine Elmandjra, toplam maliyet bazının yüzde 17 seviyesinin altına düşen realize edilmemiş net zararlar (BUPL) nedeniyle de Bitcoin’in bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini düşünüyor. Analiste göre NUPL önceki piyasa döngülerinin dip noktalarına yakın bir noktada yaklaşık yüzde 25 oranında düşüş yaşamıştı. Öte yandan Bitcoin tarihinde ilk kez kısa ve uzun vadeli maliyet bazında 200 haftalık hareketli ortalamasının (WMA) altına sarktı. Analiste göre bu veri, Bitcoin’in başka bir “genel dip” bölgesine yakın işlem görüyor olabileceğinin habercisi oldu.

Gazete Banka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman yorumudur.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.