Ekonomi

Artan doğalgaz ve elektrik faturasına destek: Ödemeler anında hesaba yatırılacak!

Eylül ayı itibariyle artan doğalgaz ve elektrik faturalarına yönelik destek süreci devam ediyor. Oluşturulan bütçe kapsamında enerji desteği 25 milyar TL’yi buluyor.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK DESTEĞİ MÜJDESİ!

Dar gelirli ailelerin başvuruda bulunabilmeleri için Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ortaklaşa projesini sürdürüyor. Doğalgaz ve elektrik faturası desteği kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını kırtasiye desteği de sunuluyor. Toplamda yapılan yardımların 20 bin TL ile 25 bin TL arasında olması bekleniyor.

FATURA YARDIMI 12 AY BOYUNCA DEVAM EDİYOR!

Eylül ayında uygulanan enerji fiyatlarına zam ile beraber pek çok aile geçim sıkıntısına düştü. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelere destek olabilmek için Eylül ayı fatura yardımı ödemeleri başvuruları devam ediyor.

Sosyal yardım paketi kapsamında Aile Destek Programı başvurusu 12 ay boyunca devam edecek. 450 TL ile 600 TL arasında değişen miktarlarda ödemeler yapılacak.

KRONİK HASTALARA %5 EK FATURA DESTEĞİ YAPILACAK!

Bugüne kadar yapılan bütün destek başvurularının yaklaşık 1.6 milyon hane faydalandı. Kapsamda 427.9 milyon TL ödeme yapıldı.

Cumhurbaşkanı doğalgaz tüketimi desteğine yönelik yeni bir müjde daha verdi. Bu yıl boyunca yapılacak destekler için kronik hastalığı bulunanlar, evde herhangi bir cihaza bağlı olarak yaşamsal faaliyetlerini sürdürenler için %5 daha fazla ödeme yapılacağı söylendi.

AİLE DESTEK PROGRAMINA NASIL BAŞVURULUR?

Aile Destek Programı kapsamında sunulan faydadan yararlanmak isteyenler online başvuru yapabiliyor. E-devlet üzerinden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sayfasına giriş yapılarak “Yeni Yardım” başvurusunda bulunabilir. Yıl içerisinde 2 kere yapılacak olan ödeme tutarı 450 TL ile 1.150 TL arasında değişiyor.

ELEKTRİK DESTEĞİ NEYE GÖRE VERİLİYOR?

Elektrik tüketimi desteği kapsamında ev içerisindeki kişi sayısına göre ve harcanan kilowatsaat miktarına göre bu rakam değişebiliyor. İki kişilik bir aile için aylık 75 kilowatsaat üzerinden ödeme yapılırken, 3 kişilik bir aile için aylık 100 kilowatsaat, 4 kişilik aile için aylık 125 kilowattsaat, 5 kişilik aile ve daha fazlası için ise 150 kilowattsaat karşılığında ödeme yapılıyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.