Gündem

Asgari ücretlileri dahi konut sahibi yapacak olan TOKİ 2022 projesine son 1 gün kaldı! Detaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak!

Dar ve orta gelirlinin ev sahibi olabilmesi için üzerinde çalışılan TOKİ 2022 projesinde sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saatler sonra projeye ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaşacak.

TOKİ 2022 SOSYAL KONUT PROJESİNE SON 1 GÜN!

Son dönemlerde giderek artan konut ve diğer gayrimenkul fiyatlarına karşı ev sahibi olma şanslarını giderek yitiren dar ve orta gelirli vatandaşlara, geçtiğimiz aylarda müjdeli bir haber verilerek Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin hayata geçirilmek üzere hazırlanmaya başladığı bildirildi.

Aylardır detayları merak edilen TOKİ 2022 projesi için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13 Eylül Salı (yarın) düzenlenecek olan basın toplantısında TOKİ 2022 projesinin tüm detaylarını kamuoyu ile paylaşacak.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA!

Geçtiğimiz hafta içerisinde Balkan ülkelerine seyahat düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seyahat dönüşü düzenlenen görüşmede basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sırbistan ve Bosna- Hersek ile yapılan görüşmeler sonucunda her iki ülke içinde pasaportsuz ve vizesiz seyahat edebilme özgürlüğünün getirildiğini müjdeleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamaları esnasında merak ile beklenen TOKİ 2022 projesine de değindi.

“Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi” sloganı ile duyurulmuş olan TOKİ 2022 projesine ilişkin yapacak olduğu ana açıklamadan önce projeye ilişkin bazı ipuçları veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar ve orta gelirli vatandaşların da söz konusu proje sayesinde konut sahibi olabileceklerini belirtti. Konut sahibi olmak yerine kendi konutunu inşa etmek isteyenler için de proje kapsamında arsa satışı gerçekleştirileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer ayrıntıları daha sonra paylaşacağını açıkladı.

BAKAN MURAT KURUM PROJE DETAYLARINI DUYURDU!

Ay başında düzenlenmiş olan kabine toplantısı sonrasında toplantıya ilişkin açıklamalar yapmak üzere kameraların karşısına geçen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konuşması esnasında heyecan ile beklenen TOKİ 2022 sosyal konut projesine de değindi. Yeni dönemde artan gayrimenkul fiyatlarının karşısında dar ve orta gelirli vatandaşlara yeni sosyal konut projesi ile destek verileceğini belirten Bakan Murat Kurum, ayrıntıları paylaştı.

TOKİ 2022 projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, proje kapsamında “yeni evliler” diye ayrı bir kategori olmayacağını ancak 30 yaşın altında olan gençler için yüzde 20 oranında bir kontenjan ayrılacağını bildirdi. İstanbul’da ikamet eden ve projeye başvuru yapmak isteyen vatandaşlardan hane halkının aylık gelirinin 16 bin TL’nin altında olması şartının aranacak olduğunu belirten Bakan Kurum, İstanbul dışı şehirler için bu tutarın 14 bin TL olacağını ifade etti. TOKİ’nin taksit ödemelerine ilişkin de ayrıntılı bilgi veren Bakan Murat Kurum, henüz konut fiyatları açıklanmadığı için net bir fiyat veremeyeceğini ancak aylık taksit ödemelerinin, hane halkının toplam gelirinin yüzde 30’unu aşmayacak şekilde ayarlanacağını bildirdi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.