Bankacılık

Banka maaş promosyonuna yeni düzenleme: Çalışanlar rahat nefes alacak!

Çalışanların banka maaş promosyonlarına yönelik enflasyon düzenlemesi Kamu Denetçiliği Kurumuna iletildi. Banka maaş promosyon tutarlarında enflasyona yönelik yapılacak artışın çalışanlara yönelik olarak tek seferde yatırılması planlanıyor. Yapılacak başvurular sonrasında net bir sonuç elde edilecek.

3 YILLIK SÖZLEŞME TEKRAR YENİLENECEK!

KDK çalışanları bankalar tarafından sunulan maaş promosyonunda yeni bir düzenleme yapılması gündemde yerini alıyor. Yapılacak incelemeler sonucunda ilgili kuruma yönelik görüşmeler başlatılacak. Kamu Denetçiliği Kurumu yapılan açıklamada çalışanların 2021 yılındaki Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma yaptığı bankalardan 3 yıl boyunca almış oldukları maaş promosyon sözleşmelerinde yeni bir güncelleme yapılması düşünülüyor.

ENFLASYONA KARŞI YENİ TEDBİRLER DÜZENLENİYOR!

Promosyonlarda yapılacak olan bu güncellemelerin enflasyon ve ekonomik gelişmelerden kaynaklı olarak yenilenmeye gidildiği söyleniyor. Banka ile yapılan promosyon protokolü kapsamında 111 TL’lik aylık bedel olarak belirleniyor. Bunun 3 aylık karşılığı da yaklaşık 4000 liraya denk geliyor. Sözleşme imzalandı fakat küresel anlamda enflasyon had safhaya ulaştı. Enflasyona karşı promosyon rakamlarında yeniliğe gidilmesi istendi.

KDK’NIN İLGİLİ KURUMLARLA GÖRÜŞMELERİ DEVAME EDİYOR!

Yer alan bazı noktalar ise oldukça ilgi çekiciydi. Maaş promosyon tutarlarında sürekli artış sağlaması adına daha önceden yapılmış olan başvuru kabul edilmedi. Promosyon sözleşmesinin bankalar tarafından revize edilmemesi tek taraflı olarak sözleşmede feshedildi. Bu durum kurumlara herhangi bir ek maliyet oluşturmuyor. KDK yapılan başvuru neticesinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ilgili kurumlarla görüşmelerini tamamlayarak talep edilen tutarı çalışanların hesabına yatıracak.

GÜNCEL PROMOSYON TEK SEFERDE YATIRILACAK!

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 yılında birçok kurum ve banka ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Süreçte devam eden maaş promosyon sözleşmelerinin enflasyon ve özellikle ekonomide yaşanan kriz durumundan etkilenmesi nedeniyle yenilenmesi talep edildi. KDK yaptığı açıklamada SGK’nın kuruma yönelik promosyon tutarında iyileştirme talebinde bulunduğunu ifade etti. Süreçte yapılacak incelemeler doğrultusunda çalışanlara yönelik belirli bir artış yaşanacak ve yapılacak bu artışla beraber promosyon tutarı kişinin hesabına tek seferde yatırılacak.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.