Ekonomi

Bankacılık öncülük, endeks eşlik etti! İşte Tacirler Yatırımın 7 Haziran 2022 borsa yorumları ve hisse önerileri detayları!

Tacirler Yatırım günlük teknik analiz bülteni aracılığı ile hisse önerileri listesini paylaştı! 7 Haziran 2022 günlük hisse tavsiyeleri listesinde MGROS, SAHOL, YATAS ve YKBNK hisse senetleri yer aldı. Günlük model portföy yanında Tacirler Yatırım, borsa yorumlarına da bülteninde yer verdi.

Tacirler Yatırım 7 Haziran Salı tarihli “Teknik Analiz Bülteni” yayımını paylaştı! 7 Haziran tarihli bültende MGROS, SAHOL, YATAS ve YKBNK hisse senetleri önerildi. Borsa yorumlarına da bülteninde yer veren aracı kuruluş, devam eden trende ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

7 HAZİRAN 2022 BORSA YORUMLARI

Dün sabah güçlü pozitif açılış gerçekleştiren BIS100 endeksi, günü yüzde 1,80 yükselişle 2.648,12 puandan rekor seviyede günlük kapanış gerçekleştirdi. Dün endekste en yüksek 2.654,41 puan seviyesi test edilirken, toplamda 48.6 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Bankacılık sektörü yüzde 4 primle yükselişe öncülük ederken, diğer sektörler de yükselişe destek verdi.

Dün yurtdışı majör borsalarda da pozitif seyir gözlemlenirken, endekste 2.600 puan üzerinde kalıcılık sağlanmış oldu. Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak dünkü en yüksek 2.654,41 puan seviyesinin test edilmesi ve ardından 2.660 puan seviyesi Tacirler Yatırımca takip edilecek. Endeks genelinde olumlu izlenim devam ederken, 2.680 puan seviyelerin test edilmesi 2.700 direnç seviyesine doğru hareketi hızlandırabileceği düşünülüyor. Bugün aşağı yönlü olası hareketlerde ise 2.640 puan seviyesi aracı kuruluşun ilk destek noktasını oluştururken, ana destek noktamız 2.610 puan seviyesi.

7 HAZİRAN 2022 GÜNLÜK HİSSE ÖNERİLERİ

Tacirler Yatırım bugün MGROS, SAHOL, YATAS ve YKBNK hisse senetlerini önerdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.