01 Aralık 2019 Pazar 14:33
En uygun (düşük faizli) konut kredisi veren 8 banka (2020 güncel oranlar ve vade seçenekleri)

En uygun konut kredisi veren bankalar faiz oranlarına göre Albaraka Türk, ING Bank, Türkiye Finans, Alternatifbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Garanti BBVA olarak sıralanmaktadır.

Bu 8 bankanın düşük faiz uygulayarak sundukları konut kredilerinin vade seçenekleri ve şartları banka politikalarına göre değişkenlik göstermektedir.

En uzun vadeli konu kredisi veren bankalar ise Garanti BBVA, Denizbank, Halkbank, Şeker Finans, Vakıfbank ve Ziraat Bankası şeklinde sıralanmaktadır.

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

En uygun konut kredisi veren bankalar ve faiz oranları şunlardır:

 • Albaraka Türk: %0,97
 • ING Bank: %0,98
 • Türkiye Finans: %0,99
 • Alternatif Bank: %1,03
 • Halkbank: %0,99
 • Ziraat Bankası: %0,99
 • Vakıfbank: %0,99
 • Garanti BBVA: %1,07

EN UZUN VADELİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Konut kredisinde en uzun vade seçeneğini sunan bankalar şunlardır:

 • Garanti BBVA: 20 yıl
 • Denizbank: 25 yıl
 • Halkbank: 15 yıl
 • Şeker Finans: 30 yıl
 • Vakıfbank: 15 yıl
 • Ziraat Bankası: 15 yıl

Albaraka Uygun Faizli Konut Kredisi (10 Yıl Vade Seçeneğiyle)

Albaraka, konut kredisinde %0,97 faiz oranı uyguluyor. Kredi miktarı ve vadeye göre faiz oranı %0,99'a kadar çıkabiliyor. Banka en fazla 10 yıl vade seçeneğiyle kredi sunmaktadır. Bankanı sunduğu uygun faizli konut kredisi tablosu aşağıdaki gibidir.

ING Bank Düşük Faizli Ev Kredisi Fırsatı (%0,98 Faiz Oranı)

ING Bank, özel bankalar içerisinde konut kredisi kampanyası başlatan ilk banka konumunda. Banka şuanda konut kredisinde %0,98 faiz oranı uyguluyor. 1.000.000 TL'ye kadar ev kredisi alabileceğiniz bankadan en fazla 10 yıl vadeyle kredi kullanabiliyorsunuz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı (10 Milyon TL'ye Kadar)

Türkiye'nin 5 katılım bankasından biri olan Türkiye Finans, 10.000.000 TL'ye kadar kredi veriyor. En fazla 10 yıl süreli kredi kullandıran banka,konut kredilerinde %0,99 faiz oranı uyguluyor. Bankanın sunduğu konut kredisinin özet tablosu aşağıdaki şekildedir.

Alternatif Bank Konut Kredisi Paketi (%1,03 Faiz Oranı)

Alternatif Bank, %1,03 faiz oranıyla sunduğu konut kredisini 10 yıla kadar vadelendiriyor. Bankadan en fazla 2.000.000 TL kredi kullanabiliyorsunuz. Bankanın kredi tablosu özeti aşağıdaki gibidir.

Halkbank Konut Kredisi Fırsatı (15 Yıla Kadar Vadelendirme)

Kamu bankalarından Halkbank, 15 yıl vade seçeneğiyle sunduğu konut kredisinde %0,99 ile %1,09 arasında faiz oranı uyguluyor. Seçilecek vade uzunluğu ve kredi miktarına göre faiz oranlarında değişkenlik oluşuyor. Banka, 2.000.000 TL'ye kadar kredi kullandırıyor.

Ziraat Bankası Cazip Faiz Oranıyla Kredi Paketi Sunuyor! (1 Milyon TL'ye Kadar Fırsat)

Diğer kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası da Halkbank ile benzer özelliklerde kredi sunuyor. %0,99 ile %1,09 arasında değişen faiz oranlarıyla verilen kredide 15 yıla kadar vade seçeneği bulunuyor. Bankadan 1.000.000 TL'ye kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Ev Kredisi Yüksek Miktarlara Kadar Veriliyor (100 Milyon TL'ye Varan Kredi)

Vakıfbank, kamu bankalarının düzenlediği uygun faizli konut kredisi kampanyasında yer alan üçüncü kamu bankası. 15 yıla kadar kredi kullandıran bankada üst limit 100.000.000 TL'dir. Bankanın konut kredisinde sunduğu faiz oranları kredi miktarı ve vadeye göre değişiyor. %0,99'dan başlayan faizler %1,09'a kadar çıkabiliyor. 

Garanti BBVA Uzun Vadeli Konut Kredisi (20 Yıla Kadar Vade)

Garanti BBVA, 20 yıla kadar vade seçeneğiyle verdiği konut kredisinde üst limiti 500.000 TL olarak belirlemiş. %1,07'den başlayan faiz oranıyla kredi veren bankada faiz oranları %1,32'ye kadar çıkıyor. Garanti BBVA mortgage örnek tablosu aşağıdaki gibidir.

Şeker Finans En Uzun Vadeli Kredi Veren Banka (30 Yıl Vade)

Şeker Finans, 30 yıla varan konut kredisinde %2,15 faiz oranı uyguluyor. Bankadan çekebileceğiniz en yüksek kredi miktarı ise 1.900.000 TL'dir. Bankanı örnek kredi tablosu aşağıdaki şekildedir.

En uygun konut kredisi veren bankalar yukarıdaki sıraladığımız 8 bankadır. Listede yer alan Şeker Finans ise en uzun vadeli konut kredisi vermesi nedeniyle düşük taksitlerle kredi sunmaktadır. Bu sebeple uygun konut kredisi seçenekleri içerisinde Şeker Finans'a da yer verdik.

En düşük faizli konut kredisi yazımızda kullandığımız tabloları HangiKredi.Com adresinden aldık. Kredi detaylarını bu adresten inceleyebilir, yine aynı adres üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Faizsiz konut kredisi veren bankalar Albaraka, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankalarıdır. Bu bankalar, kar payı oranıyla faiz uygulamadan kredi vermektedirler. 

Sıfır Faizli Konut Kredisi Alınabilecek Bankalar (5 Banka Kar Oranı İnceleme)

Faizsiz ev kredisi veren bankalar ve kar payı oranları şunlardır:

 • Albaraka: %0,97
 • Kuveyt Türk: %0,98
 • Türkiye Finans: %0,99
 • Vakıf Katılım: %0,99
 • Ziraat Katılım: %0,99

Katılım bankalarından sıfır faizli kredi kullanmak istiyorsanız faizsiz kredi veren bankalar yazımızdan başvuru yolları, güncell faiz oranları, vade seçenekleri ve şartlarla alakalı tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Kredi haberleri, son dakika gelişmeleri ve güncel kampanyaları https://gazetebanka.com/haberi/kredi sayfamızdan tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki yazımızda yer alan veriler Aralık 2019 içerisinde kullanılacak ve 2020 yılında ödemeye başlanacak konut kredileri için geçerlidir. En uygun konut kredisi veren bankalar incelenirken bu veriler göz önünde bulundurulmalıdır.

GazeteBanka.Com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Instagram Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Twitter Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Son Güncelleme: 01.12.2019 12:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.