Bankalar taşıt kredisinde ne kadar faiz sunuyor?

Bankalar taşıt kredisi kampanyalarına başladı. Bankaların uygun taşıt kredisi fırsatlarını derledik. İşte detaylar...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tolgahan Sarıkaş

Türkiye’de Covid-19 pandemisi ile birlikte artan enflasyon, 2021 yılında çok ciddi boyutlara ulaştı. Öte yandan endişe verici şekilde yükselen döviz kurlarıyla birlikte vatandaşlar zaruri ihtiyaçlarını karşılarken dahi iki kez düşünmek zorunda kalıyor.

2021 yılında zorlaşan bu finansal koşullar ile birlikte otomobil fiyatlarında da çok ciddi yükselişler yaşandı. Hem sıfır otomobillerde hem de ikinci el otomobillerde görülen ciddi fiyat artışları ile birlikte vatandaşlar için kredi kullanmadan otomobil almak neredeyse imkansız hale geldi. Bununla birlikte bankaların sağladığı taşıt kredileri de araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için büyük bir ihtiyaç oldu. Vatandaşlar otomobil alabilmek için birikimlerinin üstünü bankaların sunduğu taşıt kredisi ile tamamlamak istiyor.

Araç Fiyatları 1 Yılda Yüzde 40 Arttı

Bir ihtiyaç olarak alınan araçlar, geçen yıldan günümüze kadar bir yatırım aracına dönüştü. Zira otomobil fiyatları son 1 yılda yaklaşık olarak %40 oranında arttı. Bu da vatandaşlara araç satın alırken ciddi sorunlar çıkarıyor. Kamu bankaları bu noktada vatandaşlara uygun faiz oranları ile taşıt kredisi imkanları sunuyor. İşte 60 bin TL üzerinden bankaların sağladığı taşıt kredisi imkanları…

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank, 60 bin TL taşıt kredisinde 48 ay vade sunuyor ve aylık %1,50 oranında faiz uyguluyor. Kredi taksiti bu taşıt kredisi türünde aylık 1.877 TL olurken, toplamda vatandaşlara 90 bin 435 TL maliyet çıkıyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Bir diğer kamu bankası olan Ziraat Bankası’nda 60 bin TL taşıt kredisi kullanıldığında yine 48 ay vade imkanı sunuluyor. Aylık %1,59 faiz oranı ile sunulan kredide aylık taksit 1.920 TL olurken, toplam maliyet de 93 bin 367 TL boyutuna ulaşıyor.

Akbank Taşıt Kredisi

Akbank’ın sunduğu 60 bin TL’lik taşıt kredisinde 48 ay vade ve aylık %1,53 oranında faiz uygulanıyor. Aylık 1.891 TL ödeme ile toplam maliyet 91 bin 100 TL’ye ulaşıyor.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber