Bankacılık

Bankalara borcu olan vatandaşlar için Yapı Kredi taşın altına elini koydu! 50 bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi

Pandemi sürecinin başladığı ilk dönemlerde işyerleri ve işletmelerin geçici olarak kapatılması ya da sınırlı saat aralıklarında hizmet vermesi, sıcak para akışını sekteye uğrattı ve birçok vatandaş acil nakit ihtiyaçları duymaya başladı.

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, söz konusu dönemlerde bankaların ihtiyaç kredilerine başvurdu ve bu kredilerin birçoğu, geri ödemeleri ertelemeli krediler olarak öne çıktı. Ancak ertelenen taksitler için geri ödeme dönemleri başladı ve pandemi dönemi de tam olarak sonlanmadı. Bu nedenle vatandaşlar bu kez de borçlarını kapatmak için bankaların sunduğu borç kapatma kredilerini araştırmaya başladı. Bu noktada Yapı Kredi bankası, vatandaşların bankalara olan borçlarını kapatman için 50 bin TL’ye kadar acil kredi desteğini sunmaya başladı.

Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi

Birçok vatandaş bankalara biriken borçlarını düzenli ödeyemediği için düşük kredi notuna sahip oldu ve bilindiği gibi birçok banka kredi sunarken ilk olarak kredi notunu değerlendiriyor. Bu nedenle de birçok vatandaş, biriken borçları nedeniyle yeni kredi başvurularında bulunamıyor. Ancak Yapı Kredi, borçlarını düzenli ödeyemeyen vatandaşlar için, borçların tek çatıda toplanması açısından 50 bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi sunmaya başladı.

12 ile 120 Aya Kadar Vade Fırsatları

Kredi ya da kredi kartı olan vatandaşlar, Yapı Kredi’nin aradığı şartlara uygunsa bankanın sunduğu borç kapatma kredisine anında başvuru yapabilir. Söz konusu kredi türü ihtiyaç kredisi olarak vatandaşlara sunulacak ve vatandaşlar bu kredi türünde 12 ile 120 ay vade seçeneklerinden yararlanabilecek. Vatandaşlar, Yapı Kredi’nin sunduğu 50 bin TL’lik kredi ile diğer bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarını kapatabilecek ve tüm borçlarını tek çatı altında toplayabilecek.

İlk Taksitte 3 Ay Erteleme Seçeneği

İsteyen vatandaşlar bu kredi için Yapı Kredi bankasına mobil uygulama üzerinden 7/24 başvuruda bulunabilir. Başvurusu onaylanan vatandaşlar, kredi hesaplarına tanımlandıktan sonra isteğe bağlı olarak ilk taksitte 3 ay erteleme seçeneğini de kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.