Bankacılık

Bankaların kredi faiz oranları güncellendi mi? işte Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın 12 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi fırsatları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Eylül 2021 döneminden itibaren politika faizinde indirimlere gitmeye başlaması ile birlikte politika faizi %19’dan %14 seviyesine çekildi. Son olarak Aralık ayında gelen faiz indirimi sonrasında, bankaların sunduğu kredilerde faiz oranlarını güncelleyip güncellemeyecekleri merakla bekleniyordu. Zira Ekim ayı para politikası kararı sonrasında birçok banka Kasım ayında kredi faizlerinde indirimlere giderek faiz oranlarını güncellemişti.

Merkez Bankası’nın almış olduğu faiz kararı ve kur korumalı TL mevduat modelinin hayata geçirilmesinden sonra gözler önce kamu bankalarına, ardından özel bankalara çevrildi. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar, bankaların sunduğu kredi faiz oranlarını araştırmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Tablosu

Bir kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, 10 bin TL ihtiyaç kredisinde 12 ay vadede %1,79 faiz oranı uyguluyor. Minimum 3 ay ve maksimum 36 ay vadede sunulan bu kredi türünde vatandaşlar minimum 500 TL ve maksimum 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredilerinden yararlanabiliyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası 10 bin TL ve 12 ay vadeli ihtiyaç kredisinde, 52 TL diğer masraflar ile birlikte aylık 954 TL taksit ile toplam geri ödeme 11 bin 503 TL olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Tablosu

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank’ta 10 bin TL ihtiyaç kredisinde 12 ay vadede %1,91 faiz oranı uygulanıyor. Minimum 3 ay ve maksimum 36 ay vadede sunulan ihtiyaç kredisinde vatandaşlar minimum 3 bin TL ve maksimum 125 bin TL ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyor. Vakıfbank 10 bin TL ihtiyaç kredisinde 12 ay vadede, 52 TL diğer masraflar ile birlikte aylık 963 TL taksit ile toplam 11 bin 604 TL geri ödeme tablosu hesaplanıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.