Para Piyasaları

Batan geminin malları bunlar: Voyager Digital varlıkları için açık artırmaya çıkıyor!

Voyager, iflas işlemlerinin bir parçası olarak varlıklarını açık artırmaya çıkarıyor.

Haziran, birkaç kripto kredi platformu için oldukça çalkantılı geçti. Voyager’ın iflas başvurusunda bulunması gibi manşetlerle , Celsius Network, Hodlnaut ve 3Arrow Digital dahil olmak üzere diğer birçok platform , düşüş eğilimindeki kripto piyasası aşamasının saldırısına yenik düştü .

Bölüm 11 iflas işlemlerinin bir parçası olarak Voyager Digital, varlıklarını 13 Eylül’de açık artırmaya çıkaracak. Salı günü açıklanan mahkeme dosyaları, firmanın kalan varlıklarının teklifler ve satışlar için teklif edileceği bir müzayede etkinliğine gireceğini doğruladı.

VOYAGER, İFLASTAN SONRA VARLIKLARI AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARACAK

Voyager Digital, kalan varlıklarını 13 Eylül’de açık artırmaya çıkarmaya hazırlanıyor. Firmanın varlıklarını satın almakla ilgilenen istekliler, firmanın 26 Ağustos’tan 6 Eylül’e kadar olan tarihi uzatmasının ardından tekliflerini sunmuşlardır.

Mahkeme dosyaları, ihalenin kesin sonuçlarının 29 Eylül’de açıklanacağını ortaya koyuyor. Daha önce SBF destekli Alameda ve FTX, bir satış teklifi başlatmak için Voyager’a başvurmuştu. Ancak daha sonra Voyager tarafından reddedildi.

Firma, teklifin çok yumuşak olduğunu belirtti ve daha sonra teklifi “düşük seviyeli bir teklif” olarak nitelendirerek reddetti. Voyager Digital daha önce 22 yatırımcının durum tespiti sürecinden geçtiğini ve firmanın kalan varlıklarını satın almakla ilgilendiklerini açıklamıştı.

Platform, belirlenen son tarihten önce kaç resmi teklif verildiğine dair henüz bir açıklama yapmadı. 7 Eylül’de Voyager, teyidi tweetledi ve yapısal rehberlik ve talep süreci hakkında bilgi vermenin yanı sıra birden fazla teklif/teklif aldığını ekledi.

Voyager, daha önce “aşırı piyasa koşulları” nedeniyle para çekme ve para yatırma işlemlerini durdurduğunda küresel dikkat çekmişti. Firma, aşırı düşüş piyasası aşamasına yenik düştükten sonra Temmuz ayında para çekme ve takas işlemlerini aniden durdurdu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.